Applaucēšanās, apēsta sadzīves ķīmija un norītas baterijas – mediķi satraukti, ka mazi bērni gūst daudz sadzīves traumu

0 Komentāru

“Acīmredzot vecāki ir nedaudz piekusuši no svētkiem, grib atpūsties, un īpaši mazi bērni ir savā vaļā, jo vairāki bērniņi pēc svētkiem nonāca slimnīcā ar diezgan tipiskām mājas un sadzīves traumām,” tā novērojuši Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi. Tomēr kopumā šīs Jaungada brīvdienas atbildīgie dienesti raksturo kā salīdzinoši mierīgas.

Ap 250 negadījumu un traumu dienā – tāda bijusi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta statistika Jaungada brīvdienās. Tāds šis rādītājs vidēji ir arī citā laikā, izņemot Jāņus, kad traumu skaits sasniedz četrus simtus.

Ilze Bukša, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve

Vecgada vakarā bija viens izsaukums, kur nācās slimnīcā nogādāt deviņgadīgu zēnu, pēc mediķiem teiktās informācijas, zēns ir kopā ar draugu nolēmis Veco gadu pavadīt, lietojot alkoholu kādā pamestā mājā.

Nereti 1. janvāra pirmās minūtes mediķiem ir visspraigākās, jo tad svētki ar braukšanu uz slimnīcu apraujas ne vienam vien svinētājam. Piemēram, Liepājā kādai sievietei svētku salūts beidzies uzņemšanas nodaļā pēc tam, kad guvusi traumu no gaisā pamestas šampanieša pudeles. Un, lai arī gadu no gada sarūk traumas, kas radušās, iedzīvotājiem pašiem organizējot salūtu un izmantojot pirotehniku, tomēr arī svētkos cietuši pieci cilvēki, starp kuriem ir divi pusaudži.

Ilze Bukša, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve
Vienam zēnam bija trāpījusi, acīmredzot, zēns ļoti tuvu bija stāvējis petardes palaišanas vietai un bija trāpījusi atlūza acī, un otrā gadījumā 13 gadus vecs zēns pats bija mēģinājis palaist pirotehniku un arī tā bija eksplodējusi zēnam rokā.

Tomēr šis gads glābējiem sācies daudz mierīgāk nekā iepriekšējie. Viens no iemesliem varētu būt tas, ka šajā reizē svētku svinēšanai sanākušas tikai divas dienas. Un kopumā glābēji brīvdienās saņēmuši 96 izsaukumus – 46 uz ugunsgrēku dzēšanu un 34 uz glābšanas darbiem, bet 16 no izsaukumiem bija maldinājumi.

0 Komentāru