Apnicis visu laiku ievadīt PIN kodu? Latvijā grasās ieviest jaunu sistēmu, kur tas nebūs vajadzīgs

3 komentāri

Tuvākajos gados Latvijā modernizēs norēķinu sistēmu ar bankas kartēm un būs iespēja par maziem pirkumiem norēķināties bez PIN koda ievades.

Bankas un lielākie veikalu tīkli patlaban veic sagatavošanas darbus. Nepieciešams nomainīt POS terminālus, kā arī izveidot atbilstošu programmatūru. Norēķini bez PIN koda ievades ir ātrāki un ērtāki gadījumos, kad pirkuma vērtība ir neliela. Pirkums notiek pietuvinot bankas norēķinu karti pos terminālam, kas automātiski noņem atbilstošo naudas summu no kartes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vladimirs Bolbots, Swedbank Debetkaršu departamenta vadītājs:

Šā brīža diskusijas ir tādas, ka šī bezkontakta tehnoloģija tiks ieviesta vienai transakcijai ar maksimālo limitu 10 eiro. Swedbank dati liecina, ka apmēram 60% no visām transakcijām, kas veiktas ar karti, ir līdz 10 eiro.

Ja bankas karti pazaudēs vai to nozags, tāpat kā šobrīd par to būs jāziņo bankai, lai karti bloķētu. Par to, kādas būs maksimālās pirkumu summas un kas notiks, kad tās būs iztērētas, plašāk stāstīsim šovakar ziņās 20:00.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

 • .
 • parapapm
  0 0 0

  parapapm

  Man tas liekas tik stulbi. Pazaudēšu karti, uzreiz nepamanīšu, kamēr nepamanu, tikmēr visa man nauda tiek iztērēta. Manuprāt, tas ir muļķīgi. Tad jau jeb kurš varēs iepirkties. Sviests.
 • mhm
  0 0 0

  mhm

  Šis čips jau ļoti pietuvināts delnā ievadāmajam čipam, jeb ZVĒRA ZĪMEI!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl