Apņēmīgākie piketētāji Latvijā? Faluņdafa jau vismaz 20 gadus iestājas pret Ķīnas valdošo režīmu

6 komentāri

Viņus droši var dēvēt par apņēmīgākajiem piketētājiem Latvijā – jau vismaz 20 gadus katru nedēļas nogali Faluņdafa mācības sekotāji vērš Latvijas iedzīvotāju uzmanību uz nelikumībām Ķīnā. Viņi Latvijā papildus piketiem arī vāc parakstus portālā ”ManaBalss.lv”, aicinot Latviju oficiāli nosodīt Ķīnā valdošo komunistisko režīmu.

Skanot mierīgas mūzikas pavadījumam iepretī Ķīnas vēstniecībai Rīgā, cilvēki praktizē Faluņguna ķermeņa kopšanas vingrinājumus. Šādā veidā katru piektdienas rītu jau 20 gadus Faluņdafa sekotāji piketē pie Ķīnas vēstniecības Rīgā. Policijas ekipāžas uzraudzītais, miermīlīgais pikets ilgst vienu stundu, un pēc tam cilvēki dodas prom.

Faluņdafa sekotāju piketi ne tikai Latvijā, bet arī daudzās citās pasaules valstīs sākās pirms 20 gadiem – 1999. gada jūlijā. Visam sākums bija tas, ka Ķīnas komunistiskā partija aizliedza Faluņdafa kustību Ķīnā, jo tai bija jau 100 miljoni sekotāju un skaits arvien pieauga.

Bet sestdienās Faluņdafa sekotāji pulcējas Vecrīgā. Šeit viņi aicina cilvēkus parakstīties pie aicinājuma pārtraukt daudzās nelikumības Ķīnā. Komunistiskā partija nežēlīgi apspiež tibetiešus, uigurus, musulmaņus, kristiešus, un Faluņdafa cilvēki Latvijā īpaši pievērš uzmanību vēl kādai masveida nežēlībai.

“Visbeidzot, tā būtiskā lieta, kas varbūt atšķiras, ka mēs pievēršam uzmanību tam orgānu izņemšanas jautājumam, kas joprojām notiek Ķīnas ieslodzījumu sistēmā,” norāda Faluņdafa biedrs Jānis Kalugins.

Viņš stāsta, ka tiek vākti arī paraksti, kurus regulāra sūta uz Ķīnu. Protams, komunistiskās partijas vadība tos neņem vērā. Bet tas tiek darīts, lai cietušie Ķīnas iedzīvotāji zina, ka ārvalstīs viņiem ir neatlaidīgi atbalstītāji. Jānis Kalugins arī uzsācis iniciatīvu ”Mana Balss” platformā, kur cilvēki aicināti parakstīties par to, ka Latvijai vajadzētu paust oficiālu nosodījumu Ķīnas komunistiskajam režīmam.

6 komentāri