Apmeklētāko kino žanru tops Latvijā

Pievienot komentāru

Izsmieties, nobīties, iedvesmoties – to visu un vēl virkni sajūtu cilvēki iegūst, aizejot uz ”emociju fabriku” jeb kinoteātri.

Kinoteātros Latvijā ik gadu apmeklētāji noskatās aptuveni 200 dažādu filmu. Kino filmēšana ir savā ziņā skatītāju vēlmju minēšana, jo gadu no gada filmu mode mainās. Tāpēc ir veiksmīgas filmas un ne tik apmeklētas kinolentes. 2015. gadā apmeklētākie kino žanri bija asa sižeta trilleri 32%, komēdijas 22%, drāmas 14%, ģimenes kino (dublētās animācijas filmas) 12%. Filmu izplatītāju kompānijas pārstāve norāda, ka arī šogad skatītāju gaume mainījusies. Šausmu filmas zaudējušas savu nelielo, bet līdz šim uzticīgo skatītāju. Asa sižeta žanra filmas saglabā savu vadošo lomu, bet galvgalī izvirzās komiksu varoņi.

Ekrānuzņēmumi

Ilze Roķe, “Forum Cinemas” filmu izplatīšanas nodaļas vadītāja

Mēs domājām – nu ko, tas jau tāds amerikānisks produkts, mēs jau neko par komiksiem nezinām, tad šogad tiešām ir šādu filmu uzplaukums. Savukārt, kas ir galīgi garām, kā mēs sakām, ir šausmu filmas. Ja pirms pāris gadiem šausmu filmu varēja rādīt jebkuru, tad šogad ļoti skatāmies, vai vispār izlaist uz ekrāniem.

Lai arī kino skatītāju gaume un vēlmes gadu no gada mainās, tas, ko viņi vēlas saņemt no kino, praktiski nemainās. Kino pazinēja, Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa skaidro, ka skatītāji izvēlas konkrētus žanrus, jo zina, ka gūs to pēc kā atnākuši. Kino centra pārstāves teikto apstiprina arī LNT uzrunātie skatītāji. Sanākušie bieži vien izvēlas sava iemīļotākā žanra filmas, jo zina, ko no tām vēlas saņemt.

Antuanete, skatās kino drāmas

Man šķiet, ka ir jēga iet uz kino tikai tad, ja ir kāda dziļāka doma filmai, nevis aiziet uz komēdiju vienkārši pasmieties.

Līdzīgi kā šausmu filmas, tāpat arī filmas ar vairākiem turpinājumiem zaudējušas skatītāju interesi. Kino apmeklētāji vienmēr meklē kaut ko jaunu un svaigu un to, kas tas ir, nemitīgi cenšas uzminēt filmu veidotāji un izplatītāji.

Lasi vēl