Komentāri

Lai arī Latvijā terorisma draudu līmenis saglabājas zems, tomēr radikalizācijas procesa sekas novērojamas arī mūsu valsts pārstāvju vidū, jo atsevišķi Latvijas iedzīvotāji ir pievienojušies teroristu grupējumam “Islāma valsts”.

Tā teikts šodien publiskotajā Drošības policijas pārskatā par dienesta darbību pagājušā gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Drošības policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka “Islāma valsts” kontrolētajās teritorijās Sīrijā un Irākā atrodas vairāki Latvijas musulmaņu kopienas pārstāvji, kuri tur, iespējams, ir izgājuši gan mācības teroristu treniņnometnēs, gan, iespējams, iesaistījušies kaujas darbībās, gan palīdzējuši izplatīt propagandu.

No Latvijas turp ir devušies gan vīrieši, gan sievietes, līdzi ņemot arī savus mazgadīgos bērnus. Kā norāda Drošības policijas priekšnieks, šādas personas nākotnē var radīt apdraudējumu Latvijas nacionālajai drošībai.

Drošības policijas pārskatā arī minēts, ka pagājušajā gadā turpināja pieaugt Krievijas specdienestu īstenotās aktivitātes Latvijā. Tiek prognozēts, ka arī šajā gadā tieši Krievijas agresīvā ārpolitika un teroristisko grupējumu propaganda radīs lielākos izaicinājumus Latvijas drošībai.

Plašāk – LNT Ziņu sižetā

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl