Komentāri

Pirms Lielās talkas, kas ik pavasari notiek Latvijā, tie apkopota informācija par to, kurās vietās visvairāk nepieciešama sakopšana. Tās atzīmē kartē ir aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs, kam rūp sakopta vide!

Lai arī ik gadu sarkano punktu skaits šajā kartē samazinās, arī šogad atkritumu vākšana neizpaliks. ”Atkritumu katru gadu kļūst arvien mazāk. Dažās pašvaldībās pat vairs nav šādu atkritumu vietu, kur talciniekiem tos vākt, un tur talcinieki tad stāda kokus, kopj pagalmus,” intervijā rīta raidījumā 900 sekundes sacīja viena no Lielās talkas rīkotājām Vita Jaunzeme.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa atzina, ka mērķis būtu panākt, ka šogad Lielajā talkā piedalās 200 tūkstoši iedzīvotāju, kas ir aptuveni 10% no iedzīvotāju kopējā skaita.

Lielā talka norisināsies 25. aprīlī. Šā gada talkas sauklis ir Raiņa vārdi ”Pastāvēs, kas pārmainīsies”.

Atzīmēt vietas, kuras nepieciešams sakopt, var te!

Skaties video un uzzini vairāk!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl