Aplūko, kā Okupācijas muzejs varētu izskatīties nākotnē

3 komentāri
Aplūko, kā Okupācijas muzejs varētu izskatīties nākotnē
Foto: Okupācijas muzejs / NN

Okupācijas muzejā nākotnē ir plānoti rekonstrukcijas darbi, un šobrīd publiskajā telpā nonākušas vairākas arhitektu skices, kas parāda, kā šī ēka, iespējams, varētu izskatīties nākotnē.

Kā informē TV3, tad šobrīd vēl tiek strādāts pie muzeja arhitektūras projekta, tomēr pirmās vizualizācijas jau ir pieejamas.

Jau vēstīts, ka Rīgas pilsētas būvvaldes padome atlikusi Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcijas tehniskā projekta izskatīšanu un uzdevusi arhitektiem to papildināt.

Vairāk par peripetijām ap kultūrvēsturiski nozīmīgo ēku muzeju skatieties otrdien TV3 Ziņās.

TOP komentāri

 • Reālists
  +4 +4 0

  Reālists

  Patiesībā jau esošais muzejs kropļo vecrīgas izskatu un būtu pārceļams uz pārdaugavu blakus uzvaras piemineklim kopā ar boļševiku sarkano strēlnieku pieminekli. Jau tā kroplīgai ēkai piecelt vel kroplīgāku kluci klāt aizsedzot skatu uz Pēterbaznīcu un Senās Vecrīgas skatu būtu pilnīgs marazms. Tieši otrādi - nojaucot okupācijas muzeju rastos iespēja savienot krastmalu ar rātslaukum vienā lielā laukumā koncertiem un sabiedriski lietderīgiem pasākumiem kas šodien rīgai pašā centrā jau sen ļoti pietrūkst. Vispirms ir jāizmanto stabu ielas ēka ja nepieciešams okopācijas un citiem muzejiem nevis jāceļ kās pilnīgi nevajadzīgs, ja var netērēt naudu un izmantot jau esošu ēku kas perfekti piemērota tematikai un nekam citam kā muzejs nav derīga. Kamēr Latvija nav nomaksājusi viesus parādus un tie nav pat pa nullēm un pat ar pietiekošiem uzkrājumiem vismaz 5iem gadiem uz priekšu tad šada nevienam nevajadzīga būvniecība nav nekas cits, kā valsts nozagšana korumpētās "Vienotības" stilā.
 • Laine Tigele
  +4 +4 0

  Laine Tigele

  Godājamie pilsētas sejas veidotāji! Jūs tik ļoti šobrīd publiskajā telpā esat "uzsēdušies" Vecrīgas uzņēmējiem, tautas amatniecības meistariem, kas šajos grūtajos laikos paši sevi cenšas paēdināt un dot darbu un iztiku arī ļoti lielam skaitam Latvijas pilsoņu, par, kā jūs sakāt, neestētiskajām vasaras būvēm ielās... Bet paši labprāt apspriežat šī "Berlīnes mūra" būvi Vecpilsētā!!! Jau esošais okupācijas muzejs kropļo Rātslaukuma un Melngalvu nama, tātad arī Vecrīgas kopumā, estētiku! Tad par ko šobrīd vispār ir runa? Kas vispār te notiek???!!!
 • ES
  0 0 0

  ES

  Riga ir pilna tukšām ēkām, no kurām daudzi, cik zinu, ir pat kultūras vai arhitektūras pieminekļi,tiem ļausim sagrūt,bet te blakus vienam monstram blakus otrs-kompānijai.Visu cieņu arhitektam,bet vai šāda celtne vajadzīga Vecrīgā,tiešām nezinu, neesmu speciāliste.Varbūt tiešām stūra māja un okupācija sader zem viena jumta?Nav ko dalīt matus un cīnīties par resoru interesēm,bet sākt domāt saimnieciski un valstiski.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl