”Aploksne nav ķieģelis” – tapusi jauna kampaņa PRET ēnu ekonomiku

2 komentāri
”Aploksne nav ķieģelis” – tapusi jauna kampaņa PRET ēnu ekonomiku
LETA

”Aploksne nav ķieģelis” – šāds nosaukums izvēlēts sociālajai kampaņai, ar kuru tiks skaidrota aplokšņu algu negatīvā ietekme uz būvniecības sektoru. Tieši šajā nozarē ir kopumā augstākais ēnu ekonomikas īpatsvars.

Pētījumi rāda, ka aplokšņu algu īpatsvars Latvijā kopumā ir 17,9 procenti, tikmēr būvniecības nozarē tas ir vairāk nekā divas reizes lielāks – 36,3 procenti.

Pēc pētnieku secinātā, aplokšņu algu problēmu apstiprina arī statistikas dati, piemēram, atbilstoši Valsts ieņēmuma dienesta informācijai vidējā bruto alga nozarē pērn bija 712 eiro, kas ir mazāk nekā vidējā bruto alga valstī kopumā.

Būvniecības organizācijas kā risinājumu piedāvājušas noteikt minimālo algu būvniecībā, kā arī atteikties no zemākās cenas kritērija iepirkumos.

TOP komentāri

 • Jurka
  0 0 0

  Jurka

  Ir valstis,kur ir katram arodam noteikt ar likumu,cik lielai minimālai algai jabūt,piemēram,norvēģu celtniekiem, kadreiz bija 160 kronas stunda,bet slotas operatoram 100 kronas,un nez kadel ar to algu tur varēja dzīvot.Firmas var aizklopēt,ja pieķer aplokšņu algas.Kā tādu iemaksas automātu nesastapu :) nez cik celtniecības firmas pabirs,ja visiem butu jamaksa to pašu algu,ko tagad saņem celtnieks,bet oficiāli,un cik būtu gatavi vergot :D
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Vislabākā kampana būtu ražotājam labvēliga un to atbalstoša nodoklu sistēma.Ja paši ierēdņi to nemāk, Eiropā var atrast savas 20(divdesmit) valstis, no kurām pamācities.Ja negrib mācīties, lai iet paši būvniecībā, pastrādā,papelna un pamaksā.Paraugam.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl