Apliecinājumi par latviešu valodas zināšanām pret kukuli – KNAB atklāj korupciju

Komentāri

Korupcijas un novēršanas apkarošanas birojs (KNAB) atklājis korupciju valsts valodas apliecinājumu izsniegšanā.

Apliecinājumi par latviešu valodas zināšanām pret kukuļiem izsniegti iebraucējiem, kuri latviešu valodu nav zinājuši. KNAB sāktajā kriminālprocesā kopumā figurē 15 personas, tostarp arī Valsts izglītības satura centra darbinieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Laura Dūša
KNAB PRESES PĀRSTĀVE

KNAB Sadarbībā ar Valsts robežsardzi iepriekš sāktā kriminālprocesā aizturēja Valsts izglītības satura centra darbiniekus, kuri personām, kas nepārvalda valsts valodu atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, apejot noteikto kārtību, par materiālu atlīdzību palīdzēja iegūt attiecīgu valsts valodas zināšanu kategoriju.

 

Šādi rīkojoties, tika nodrošināta iespēja trešo valstu personām iegūt tiesības likumīgi uzturēties Latvijā un citās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Valsts izglītības satura centrs pagaidām komentārus nesniedz, solot to darīt pirmdien.

Vienlaikus KNAB šodien paziņoja arī par jaunu kukuļošanas gadījumu atklāšanu Austrumu slimnīcā Rīgā. Par tiem ierosināti divi kriminālprocesi, kuros aizdomu ēna krīt uz četriem cilvēkiem. Viens kriminālprocess sākts par prettiesisku labumu pieprasīšanu un pieņemšanu, otrs – par kukuļņemšanas organizēšanu. Aizturēti bija divi no aizdomās turētajiem. Slimnīca jau iepriekš bijusi KNAB redzeslokā: aprīlī prokuratūra nodeva tiesai krimināllietu, kurā par kukuļa pieprasīšanu apsūdzēti seši slimnīcas darbinieki, kuri organizēja rindas uz izmeklējumiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl