Apliecinājumi par latviešu valodas zināšanām pret kukuli – KNAB atklāj korupciju

Komentāri

Korupcijas un novēršanas apkarošanas birojs (KNAB) atklājis korupciju valsts valodas apliecinājumu izsniegšanā.

Apliecinājumi par latviešu valodas zināšanām pret kukuļiem izsniegti iebraucējiem, kuri latviešu valodu nav zinājuši. KNAB sāktajā kriminālprocesā kopumā figurē 15 personas, tostarp arī Valsts izglītības satura centra darbinieki.

Laura Dūša
KNAB PRESES PĀRSTĀVE

KNAB Sadarbībā ar Valsts robežsardzi iepriekš sāktā kriminālprocesā aizturēja Valsts izglītības satura centra darbiniekus, kuri personām, kas nepārvalda valsts valodu atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, apejot noteikto kārtību, par materiālu atlīdzību palīdzēja iegūt attiecīgu valsts valodas zināšanu kategoriju.

 

Šādi rīkojoties, tika nodrošināta iespēja trešo valstu personām iegūt tiesības likumīgi uzturēties Latvijā un citās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Valsts izglītības satura centrs pagaidām komentārus nesniedz, solot to darīt pirmdien.

Vienlaikus KNAB šodien paziņoja arī par jaunu kukuļošanas gadījumu atklāšanu Austrumu slimnīcā Rīgā. Par tiem ierosināti divi kriminālprocesi, kuros aizdomu ēna krīt uz četriem cilvēkiem. Viens kriminālprocess sākts par prettiesisku labumu pieprasīšanu un pieņemšanu, otrs – par kukuļņemšanas organizēšanu. Aizturēti bija divi no aizdomās turētajiem. Slimnīca jau iepriekš bijusi KNAB redzeslokā: aprīlī prokuratūra nodeva tiesai krimināllietu, kurā par kukuļa pieprasīšanu apsūdzēti seši slimnīcas darbinieki, kuri organizēja rindas uz izmeklējumiem.

Lasi vēl