Apkures un citu tarifu kāpuma dēļ Rīgā pieaug pabalstu saņēmēju skaits

0 Komentāru
Apkures un citu tarifu kāpuma dēļ Rīgā pieaug pabalstu saņēmēju skaits
PN/SCANPIX

Straujā apkures un citu tarifu kāpuma iespaidā Rīgā sāk palielināties iedzīvotāju skaits, kuri piesakās mājokļa pabalstam, vēsta TV3 Ziņas.

Attiecīgo pabalstu piešķir trūcīgām un maznodrošinātām personām, un Rīgas dome aplēsusi, ka šogad no pašvaldības budžeta šim mērķim varētu būt nepieciešams papildus apmēram pusmiljons eiro, bet nākamgad – pat pusotrs miljons eiro.

Edmunds Cepurītis, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājs

“Otrs instruments ir tiem, kam grūtības ir tikai īslaicīgas un tikai saistītas ar šo kāpumu. Tiem būs iespējams nepiemērot soda maksas par kavētiem rēķiniem, līdzīgi kā tas bija Covid-19 krīzes ietekmē. Kā izskanēja komitejas sēdē, dabasgāzes cenas kāpums turpinās. Iespējams, tas varētu samazināties nākamā gada pavasarī. Taču ilgtermiņa prognozes liecinot, ka dabasgāzes cenas samazinājums neesot gaidāms ātrāk par 2023. gadu.”

Pašvaldības kapitālsabiedrības, piemēram, “Rīgas namu pārvaldnieks” piedāvā klientiem rēķinus maksāt pa daļām vai izveidot parāda atmaksas grafiku. Ja kļūst pavisam grūti, cilvēki var vērsties pēc palīdzības arī Rīgas Sociālajā dienestā. Tiek prognozēts, ka dabasgāzes cenas samazinājums varētu būt gaidāms ne ātrāk kā aiznākamgad.

Ieskaties vēl šeit:

0 Komentāru