Komentāri
Apkures sezona ir sākusies. Lūk, kas tev jāzina, lai neiedzīvotos netīkamos pārsteigumos
Foto: F64

Pirms apkures sezonas sākuma Sadales tīkls aicina dzīvokļu un māju īpašniekus, kā arī namu apsaimniekotājus pārbaudīt savu objektu iekšējos elektrotīklus, lai pārliecinātos par drošu elektrotīkla tehnisko stāvokli, kas ir īpaši svarīgi brīdī, kad iedzīvotāji, kuru mājokļiem apkure vēl nav pieslēgta, sāks pastiprināt izmantot elektriskos sildītājus.

Prakse liecina – daļai ēku iekšējais elektrotīkls ir novecojis un apdraud iedzīvotāju drošību. Šogad reģistrēti 574 īssavienojuma izraisīti ugunsgrēki. Novecojis, bojāts un pārslogots elektrotīkls rada ugunsgrēka risku, ko apliecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika – pērn reģistrēti 794 ugunsgrēki, bet šogad jau 574 ugunsgrēki, kuru iespējamais cēlonis ir īssavienojums objekta iekšējā elektrotīklā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par mājas elektrotīklu jārūpējas tās īpašniekam vai apsaimniekotājam

Sadales tīkls rūpējas par elektrības piegādi līdz noteiktai piederības robežai, savukārt klientu atbildība ir savu objektu iekšējo elektrotīklu uzraudzība un uzturēšana, un tādēļ Sadales tīkls pirms apkures sezonas sākuma aicina rūpīgi pārbaudīt un uzraudzīt sava īpašuma elektrotīklu, kā arī pastiprināti ievērot elektrodrošības un ugunsdrošības noteikumus.

Elektromontieri, veicot ikdienas darbu, novērojuši, ka ir objekti, kuru elektrotīkls ir drošs un sakārtots, gan objekti, kuru iekšējais elektrotīkls ir novecojis un ilgstoši nav pārbaudīts – objektā uzstādīti atļautajai jaudai neatbilstoši drošinātāji vai ievadaizsardzības aparāts, nekvalitatīvi savilkti elektrības vadi, nedroši vadu savienojumi, kas paaugstina gan ugunsnelaimes risku, gan apdraud iedzīvotāju dzīvību.

Rūpīgi jāpārbauda sildītāji un citas ilgstoši neizmantotas elektroiekārtas

Drēgnajā laikā iedzīvotāji gan mājokļos, gan darba vietās sāk izmantot elektriskos sildītājus u.c. elektroierīces, kas ilgstoši nav lietotas, tādēļ pirms šo iekārtu pieslēgšanas elektrotīklam tās rūpīgi jāpārbauda un jāpārliecinās, ka ierīces lietošana ir droša. Ar laiku elektroiekārtu izolācija noveco un zaudē savas aizsardzības īpašības. Saplaisājusi, bojāta vadu izolācija vai ar izolāciju nepārklāti vadi var izraisīt gan bīstamu elektrotraumu, gan degšanu, bet tajās sakrājušies putekļi būtiski paaugstina ugunsnelaimes risku. Tikpat biežs ugunsgrēka cēlonis ir pārslogots mājas elektrotīkls un kontaktligzdas, tādēļ pirms elektrisko sildītāju un citu elektroiekārtu izvietošanas ir jāpārbauda, cik un kurās vietās kontaktligzdas ir izvietotas.

Dodoties ārpus mājas, elektroiekārtas jāatvieno no strāvas

Lai pasargātu sevi un savu īpašumu no bīstamām situācijām, ir jāatceras, ka, dodoties ārpus mājokļa vai biroja, elektroierīces jāatvieno no elektriskās strāvas. Nereti šos drošības noteikumus iedzīvotāji pārkāpj tieši gada aukstajā periodā, kad mājokļos bez uzraudzības tiek atstāti pie elektriskās strāvas pieslēgti sildītāji vai tie tiek novietoti tuvu mēbelēm.

Nelaimes brīdī vispirms jāatslēdz kopējais elektrības drošības slēdzis

Elektronegadījuma, avārijas, elektroierīču bojājuma vai remontu gadījumā svarīgi atcerēties un ievērot pamatnoteikumu – vispirms ir jāatslēdz mājokļa (dzīvokļa, privātmājas, saimniecības) elektrības kopējais drošības slēdzis! Katram iedzīvotājam ir jāzina vieta savā mājoklī, kur drošības slēdzis atrodas, kā tam operatīvi piekļūt un kā to izslēgt, jo kritiskā brīdī tas var pasargāt  mājokli no ugunsnelaimes un izglābt cilvēka dzīvību.

Sadales tīkls aicina nekavējoties ziņot, ja tiek pamanīts negadījums vai bīstama situācija elektroapgādes infrastruktūras tuvumā, zvanot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam – 112 vai AS Sadales tīkls Klientu servisam pa tālruni 80200404.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl