Apkure pieslēgta 82% Rīgas namu

Komentāri
Apkure pieslēgta 82% Rīgas namu
FOTO: LETA

Patlaban apkuri Rīgā pieslēguši 6116 nami jeb 82% ēku, tostarp 441 izglītības un 90 ārstniecības iestādes, 4588 dzīvojamie nami, kā arī 997 dažādas iestādes, biroji un citi nedzīvojamie nami, informēja AS Rīgas siltums (RS).

Rīgā apkures sezona sākas kā katru gadu, atsaucoties uz klientu pieprasījumu uzsākt siltumenerģijas piegādi. Lai nodrošinātu komfortablus apstākļus savā mājoklī, dzīvokļu īpašniekiem ir jāvēršas pie saviem apsaimniekotājiem ar lūgumu uzsākt apkures sezonu, atgādina RS pārstāve Laura Rence. Pamatojoties uz apsaimniekotāju lūgumu, RS piegādā siltumenerģiju ar nosacījumu, ka nav parādu par patērēto siltumenerģiju.

Lai mājokļos būtu mājīgi un arī siltumenerģija tiktu izmantota efektīvi, iedzīvotāji aicināti izmantot automatizēto individuālo siltummezglu regulēšanas priekšrocības.

Tie strādā automātiskā režīmā, ļaujot regulēt ēkas siltumenerģijas patēriņu atbilstoši klientu komforta prasībām un maksātspējai. Vēlamos parametrus nosaka ēkas apsaimniekotājs, vienojoties ar dzīvokļu īpašniekiem. Ēkas apkures sistēmā iespējams regulēt nepieciešamo apkures temperatūras režīmu atbilstoši vēlamajai iekštelpu temperatūrai noteiktam laika periodam – diennaktij, nedēļai.

Siltummezgli ļauj regulēt siltuma padevi apkures sistēmā pat dažas stundas dienā, nepieļaujot pārkurināšanu, skaidro RS. Āra gaisa temperatūrai paaugstinoties vai pazeminoties, siltummezgls izslēdzas, vai gluži pretēji – ieslēdzas automātiski.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl