Apkaunojoša izgāšanās! Dažas dienas pirms vēlēšanām Lepēnu pieķer runas zagšanā!

Pievienot komentāru
Apkaunojoša izgāšanās! Dažas dienas pirms vēlēšanām Lepēnu pieķer runas zagšanā!
Foto: ekrānšāviņš

Apkaunojošā plaģiātā dažas dienas pirms vēsturiskajām vēlēšanām pieķerta viena no Francijas prezidenta amata kandidātēm, galēji labējā ekstrēmiste Marina Lepēna. Viņa vārds vārdā atkārtojusi sava bijušā sāncenša, ekspremjera Fransuā Fijona uzrunu. Plaģiāts nu klejo internetā, Lepēnai kļūstot par apsmieklu, taču atceramies, ka Trampa dzīvesbiedre savulaik izrīkojās līdzīgi, bet tas netraucēja Trampam tikt ievēlētam.

Ar zagto runu Lepēna uzstājās pirmdien Parīzē, nepilnu nedēļu pirms ilgi gaidīto vēlēšanu fināla. Tajā līdz ar Lepēnu iekļuvis arī proeiropeiskais Emanuels Makrons, kuram pagaidām prognozē uzvaru. Katra tikšanās ar publiku nu ir sīva cīņa par to balsīm, kuri pirmajā kārtā atbalstīja izkritušos kandidātus. Tas, kuram tiks viņu balsis, arī kļūs par nākamo Francijas prezidentu.

Taču Lepēna šajā cīņā rīkojusies pagalam muļķīgi. Lai pievērstu sev ekspremjera Fijona vēlētājus, viņa sākusi runāt paša Fijona vārdiem! Burtiskā nozīmē. Teiktais vārds vārdā sakrīt ar sāncenša uzstāšanos pirms mēneša.

Video

Līdzīgā runas zagšanā īsi pirms vēlēšanām ASV pieķēra Melāniju Trampu, kura sakāmo bija “aizņēmusies” no bijušās pirmās lēdijas Mišelas Obamas. Apkaunojumu pārvarējuši, Trampi tomēr ieguva prezidenta krēslu.