Apinis: Ārsti norāda, ka e-veselības dēļ nākas daudz ilgāk strādāt

0 Komentāru

Otrdien, 19. jūnijā, Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) prezentēs aptaujas “Latvijas ārstu vērtējums par e-veselības sistēmu un veselības aprūpes sistēmas reformu” rezultātus. 

Šī būs pētījuma otrā daļa, ar pirmo sabiedrība tika iepazīstināta pirms neilga laika. Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, pētījumu veica SKDS pētījumu centrs. Kopumā tajā piedalījās 2944 ārstu.

“Tas nav ne “par” vai “pret” jautājums, bet tas, kas mūs satrauc ir, piemēram, ieeja e-veselībā caur dažādiem punktiem, dažādām programmām. Kā zināt, tas portāls nestrādā pārāk labi. Mēs bažījamies, kas notiks ar šiem datiem. Tas ir jautājums par mūsu pacientiem, un cik daudz mūsu pacienti tērē laiku e-veselībā. Šos jautājumus mēs šodien precīzi ar skaitļiem parādīsim,” skaidro Apinis.

Vaicāts, vai e-veselība palīdz ārstiem veikt darbu, Apinis min: “Šobrīd gandrīz visi ārsti uzrāda, ka nākas daudz ilgāk strādāt. Otrs ir tas, kas viņi diemžēl samazina laiku pacientiem, un tā ir problēma.”

0 Komentāru