Apgriezienus uzņem Krievijas militārās mācības “Zapad”

5 komentāri
Apgriezienus uzņem Krievijas militārās mācības “Zapad”
Evija Trifanova / LETA

Draudīgi lieli Krievijas armijas spēki šobrīd dislocēti Latvijas pierobežā. Mācībās “Zapad 2017”, kas nākamnedēļ sasniegs savu kulmināciju kopumā piedalās vairāk nekā 100 000 karavīru.

Mācības Krievija rīko kopā ar Baltkrieviju uzsverot, ka tām ir tikai aizsardzības mērķi. Rietumos šīs aktivitātes gan vairāk uztver kā spēka demonstrēšanu ar mērķi iebiedēt.

Militārās mācības “Zapad” tiek rīkotas jau trešo reizi – tās norisinās ļoti plašās teritorijās  tiešā NATO dalībvalstu robežu tuvumā. Satraukumu par tik vērienīgām militārām aktivitātēm jau tā saspīlētajā ģeopolitiskajā situācijā paudušas virkne rietumvalstu līderu.

Mācības “Zapad” tiešus draudus Latvijai gan nerada, tomēr NATO sola sekot līdzi to aktivitātēm. Kremlim tiek pārmests atklātības trūkums.

Spriedze, ko izraisījušas mācības tika apspriesta arī šonedēļ Tallinā notikušajā aizsardzības ministru sanāksmē, kurā piedalījās arī NATO vadība.

Jenss Stoltenbergs
NATO ĢENERĀLSEKRETĀRS

Mēs būsim modri, bet vienlaikus arī mierīgi, jo mācībās nesaskatām tiešu apdraudējumu kādai no NATO valstīm.

Mācību aktīvā fāze Baltkrievijā sāksies 14. septembrī, tomēr jau vairākas nedēļas norisinās dažādas mazāka apmēra militāras aktivitātes. Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzskata, ka līdz ar mācībām, jābūt gataviem arī dažādām provokācijām informatīvajā telpā.

Lai spriedzi mazinātu ar Baltkrieviju parakstīts līgums, kurā tā apņemas nodrošināt, ka mācības nenotiks tuvāk par 15 kilometriem no robežas. Tas gan nenozīmē, ka no incidentiem izdosies izvairīties.

Vienlaikus ir skaidrs, ka Krievijas argumenti ka mācībām ir tikai un vienīgi aizsardzības raksturs, tostarp treniņi cīņai ar terorismu kritiku neiztur.

 
5 komentāri