Apgabaltiesai būs jāpārskata bijušajai Stabiņas kolēģei Paščenkovai piemērotais sods par prettiesisku labuma pieņemšanu

1 komentārs
Apgabaltiesai būs jāpārskata bijušajai Stabiņas kolēģei Paščenkovai piemērotais sods par prettiesisku labuma pieņemšanu
EDIJS PĀLENS, LETA

Augstākās tiesas (Senāta) Krimināllietu departaments atkārtotai skatīšanai Rīgas apgabaltiesā daļā par piemēroto sodu nodevis krimināllietu, kurā par prettiesiska labuma pieņemšanu apsūdzēta bijusī Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes Protokola nodaļas vadītāja Ļena Paščenkova, izriet no publiski pieejamā anonimizētā tiesas sprieduma.

Ar Rīgas apgabaltiesas 2019.gada 28.marta spriedumu Paščenkovai tika piespriests pusotru gadu ilgs brīvības atņemšanas sods. Tāpat viņai piemērots 2580 eiro naudas sods, kā arī valsts labā tika nolemts piedzīt noziedzīgi iegūto mantu 1949 eiro apmērā.

Savukārt Senāta spriedumā norādīts, ka lieta atkārtotai skatīšanai daļā nodota, jo apelācijas instances tiesa nav vērtējusi, vai nav pārkāptas apsūdzētās tiesības uz kriminālprocesa pabeigšanu saprātīgā termiņā.

Senāta spriedums nemaina apgabaltiesas nolemto par Paščenokovas vainu, bet gan tikai par viņai piemēroto sodu.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu skatīs 30.septembrī plkst.10.30, lasāms tiesu kalendārā.

Paščenkovas lieta bija izdalīta no kriminālprocesa, kurā apsūdzēta bijusī Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes priekšniece Ārija Stabiņa.

Jau ziņots, ka Stabiņu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par ilgstošu kukuļņemšanu apmaiņā pret pašvaldības dzīvokļu rindas ietekmēšanu aizturēja 2012.gada rudenī. Toreiz tika aizturēta arī Paščenkova.

Ģenerālprokuratūra Stabiņai inkriminē kukuļu saņemšanu par kopējo summu 6018 eiro.

Ņemot vērā, ka Stabiņa 2013.gada vasarā bija izsludināta starptautiskajā meklēšanā, kriminālprocess tika sadalīts un pret divām personām piemēroti prokurora priekšraksti par sodu, ar deviņām personām slēgtas vienošanās par sodu, bet pret vienu juridisko personu piemēroti piespiedu ietekmēšanas līdzekļi. Vēl pret vienu personu lieta nosūtīta tiesai vispārējā kārtībā, kura tiek skatīta Rīgas apgabaltiesā apelācijas kārtībā.

Valsts policija Stabiņu meklēja piecus gadus, līdz beidzot pagājušā gada novembrī viņu aizturēja Ēģiptes varasiestādes un izraidīja uz Latviju, kur Stabiņu apcietināja.

Apcietinājumā Stabiņa pavadīja tikai trīs mēnešus, jo beidzās tiesību ierobežošanas termiņš.

Nākamā tiesas sēde Stabiņas krimināllietā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā paredzēta 24.augustā plkst.13.

1 komentārs