Komentāri
Apdrošinātājs: pērn saņemts par 25% vairāk pieteikumu uz atlīdzībām
Foto: Flickr / Pictures of Money

Apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA dati liecina, ka pērn saņemts par ceturtdaļu vairāk pieteikumu uz atlīdzībām nekā gadu iepriekš.

2015.gadā apdrošināšanas atlīdzībās par specializētajai tehnikai nodarītajiem bojājumiem izmaksājusi 663 264 eiro, kas ir gandrīz trīs reizes vairāk salīdzinājumā ar 2014.gadu. Atlīdzību apjoma pieaugumu ietekmējis apdrošināšanas kompānijas saņemto atlīdzību pieteikumu skaita pieaugums – pērn BTA saņēmusi par 25 % vairāk atlīdzību pieteikumu nekā 2014.gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņā ar statistiku interese par specializētās tehnikas un iekārtu apdrošināšanu ik gadu pieaug. Pērn BTA apdrošināto specializētās tehnikas un iekārtu skaits pieaudzis par 15 %. Tomēr vienlaikus jāatzīmē, ka būtiski pieaudzis arī izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apjoms. Kopumā par specializētās tehnikas un iekārtu bojājumiem vai bojāeju 2015.gadā BTA izmaksāja 663 264 eiro, bet gadu iepriekš apdrošināšanas kompānijas izmaksātā kopējā atlīdzību summu par specializētās tehnikas bojājumiem bija 237 528 eiro.

Analizējot 2015.gadā reģistrētos atlīdzību pieteikumus specializētās tehnikas apdrošināšanā, BTA secinājusi, ka skaitliski visvairāk pieaudzis saņemto atlīdzību pieteikumu skaits par specializētās tehnikas stiklojuma plīsumiem un ugunsgrēku nodarītiem bojājumiem specializētajai tehnikai.

Kopumā 2015.gadā saņemti 17 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par specializētās tehnikas stiklojuma plīsumiem, kas ir par 54 % vairāk nekā gadu iepriekš. Eksperti skaidro, ka visbiežāk specializētās tehnikas stiklojuma plīsumus rada darba procesā uzrauti priekšmeti, piemēram, pļaujot zāli tiek gaisā uzrauts akmens vai, izstrādājot mežā cirsmu, ar krītoša koka zaru tiek izsisti gan priekšējie, gan sānu stikli.

Savukārt BTA saņemto apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits pērn par ugunsgrēku nodarītiem bojājumiem specializētajai tehnikai, salīdzinot ar 2014.gadu, ir palielinājies par 25%.

Kopumā apdrošināšanas kompānija 2015.gadā par ugunsnelaimju nodarītiem bojājumiem specializētājai tehnikai izmaksājusi apdrošināšanas atlīdzības 257 838 eiro apmērā. Specializētā tehnika lielākoties cietusi ugunsgrēkos dažādu tehnisku kļūmju dēļ, kuru rezultātā noticis uzliesmojums un tehnika visbiežāk bijusi norakstāma vai tai bijis nepieciešams būtisks remonts.

Lasi vēl