Apdraudēta valsts rīkotās čeku loterijas norise

2 komentāri

Valdība nesen bez diskusijām atbalstīja čeku spēles likumprojektu, kas paredz no nākamā gada jūlija sākt pirkuma čeku, kvīšu un biļešu izlozi, lai ik nedēļu noskaidrotu desmit 200 eiro laimesta saņēmējus, bet reizi mēnesī – 3000 eiro laimētāju. Tomēr likumprojekta gaitas Saeimas gaiteņos nav tik spīdošas.

Saeimas deputāti asi kritizēja Valsts ieņēmumu dienesta un Finanšu ministrijas izstrādāto čeku loterijas projektu. Nemotivējošs, neskaidrs un noteikti ir jāpārstrādā.

Visasāk reaģējis čeku loterijas iniciators deputāts Imants Parādnieks, kurš uzskata, ka projekts, kam jāmotivē maksāt nodokļus, izstrādāts pavirši.

Imants Parādnieks
Saeimas Budžeta komisijas deputāts, VL-TB/LNNK

Tā ļoti diplomātiski izsakoties, tas ir stipri nesagatavots.

Esot pārāk mazas laimestu summas, arī neskaidri ieguvumi. Tāpat, iespējams, paredzēta pārāk sarežģīta čeku reģistrēšana.

Deputāts iepriekš izpētījis vairāku valstu pieredzi un uzskata, ka šo loteriju noteikti jārīko valstij piederošajam “Latvijas Loto” nevis VID, kas tērētu laiku iepirkumiem informācijas tehnoloģiju kompāniju izvēlei, kas varētu nodrošināt tehniskos risinājumus.

Imants Parādnieks
Saeimas Budžeta komisijas deputāts, VL-TB/LNNK

Tā tomēr tāda valsts līmeņa loterija, kur čekus VID pēc tam jāpārbauda. “Latvijas Loto” ir apliecinājis sevi darbā un, es domāju, ka sadarbība ar valsts struktūru tieši VID te izšķirošā loma.

Šo ideju apņēmusies apspriest Finanšu ministrija, sarunās pieaicinot “Latvijas Loto”, kuram jebkurā gadījumā būtu iespēja stāties potenciālo loterijas realizētāju rindā.

Edijs Ceipe
FM ēnu ekonomikas apkarošanas koordinācijas departamenta direktors

Jebkurš var piedalīties. Plusi “Latvijas Loto” ir, bet ir atšķirība, jo “Latvijas Loto” saistīts ar loteriju, ar kaut kādu loterijas biļešu iegādi un iespējām iegūt balvas, šajā gadījumā – tā nav loterija klasiskā nozīmē.

Tikmēr “Latvijas Loto” pārstāve uz LNT Ziņu jautājumiem par interesi piedalīties šajā projektā teica stingru nē: “Secinājām, ka uzdotie jautājumi nav piekritīgi “Latvijas Loto”, kas ir valsts mēroga licencētu izložu organizētājs un ar čeku spēles organizēšanu nav plānojusi nodarboties”.

Tas var nozīmēt, ka čeku loterija nesāksies paredzētajā laikā, jo saskaņā ar deputātu lēmumu čeku loterijas likumprojekts netiek virzīts steidzamības kārtā un loterijas organizētāja meklējumi var ieilgt.

Jāatrod labākie risinājumi un pareizs bija priekšlikums sanākt kopā, jau pieaicinot apakškomisiju, un precizēt tos jautājumus, kas nāca, jo deputātiem bija jautājumi. Arī sabiedrībai var būt daudz jautājumu. Cilvēki, kas strādāja pie likumprojekta, jau redzēja sava darba rezultātu, padziļināti strādāja pie tā un neredzēja, kā tas izskatās no malas.

Patlaban, lai gan kritizēts, čeku loterijas likumprojekts tiek virzīts Saeimā uz otro lasījumu un priekšlikumus varēs iesniegt līdz 3. septembrim.

2 komentāri