“Apcerējums par onkoloģijas tēmu” – VM izstrādāto rīcības plānu skarbi kritizē mediķi un deputāti

0 Komentāru

Veselības ministrija nākusi klajā ar rīcības plānu onkoloģisko slimību ārstēšanā. Taču gan onkologi, gan Saeimas deputāti to asi kritizē. Plāns esot vien apcerējums par onkoloģijas tēmu, kurā nav iekļautas stratēģijas, kā faktiski uzlabot vēža pacientu ārstēšanu un aprūpi. Pārmetumi birst arī par to, ka nav paredzēts pietiekams finansējums jaunākās paaudzes medikamentiem.

Veselības ministrijas sagatavotā onkoloģijas rīcības plāna mērķis ir līdz 2020. gadam uzlabot vēža slimnieku ārstēšanu un samazināt mirstību. Dokumentā ir iekļauti vairāki desmiti rīcības punktu – sākot no diagnostikas un beidzot ar rehabilitāciju. Saeimas sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē nozares ministrijas virzienā skanēja skarba kritika. Onkologu ķīmijterapijas asociācijas vadītāja Gunta Purkalne uzsvēra, ka plāns kopumā ir tikai apcerējums par onkoloģijas tēmu.

Vēža pacientu biedrību pārstāvji un dakteri komisijas sēdē norādīja, ka nepieciešams uzlabot ķirurģisko ārstēšanu, ķīmijas un staru terapiju, tomēr plānā par to runāts maz. Nepieciešams finansēt arī jaunākas paaudzes medikamentus.

Komisijas vadītājs Romualds Ražuks sēdes noslēgumā piebilda, ka labāks vai sliktāks šis plāns tomēr ir reforma onkoloģijas nozarē. Tā īstenošanai šogad paredzēti vairāk nekā 400 tūkstoši eiro, tomēr, lai realizētu visus plānā ietvertos pasākumus, pietrūkst 9,5 miljonu eiro.

0 Komentāru