Ap 750 mediķu jūlijā grasās streikot un uz mēnesi pārtrauks strādāt pagarināto normālo darba laiku

4 komentāri

Pirmdien, 3. jūlijā, daļa ģimenes ārstu grasās sākt streikot, un brīdinājuma akciju nākammēnes plāno rīkot arī vēl daudzi citi mediķi, kurus neapmierina valsts piedāvātais risinājums tā dēvētā pagarinātā normālā darbalaika atcelšanā.

Kā zināms, krīzes laikā mediķi uzņēmās strādāt garākas stundas, kas viņiem deva iespēju izdevumu griešanas laikā saņemt nosacīti lielāku algu, taču ne dubultu samaksu par virsstundām.

Šī prakse ir saglabājusies joprojām. Kad mediķi sāka pret to protestēt, Saeima grozīja Ārstniecības likumu, kas paredz pakāpenisku atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika. Tomēr mediķu arodbiedrība uzskata, ka likuma grozījumi ir pārāk nekonkrēti, turklāt ātrās palīdzības mediķiem tie nozīmētu mazākas algas, kaut Veselības ministrija solīja, ka atsakoties no papildu stundām, zaudējumu nebūs.

Līdz ar to ap 750 mediķu jūlijā brīdinājuma akcijas veidā uz mēnesi pārtrauks strādāt šo pagarināto normālo darba laiku.

Lasi vēl

 • MT
  +1 +1 0

  MT

  varbūt lai samazinātu apetīti palielināt kriminālatbildību par aplokšņu ņemšanu valsts medicīnā !!!
 • Andis Kazāks
  +1 +1 0

  Andis Kazāks

  Mediķiem nebajag streikot tikai dēļ algām,vi ņiem vajag streikot pret sistēmu,nauda slimnīcās un valsts kasē apgrozās milzīga,tikai jautājums kuru kabatās tā nonāk.Paskataties uz citiem saviem kolēģiem,kuri braukā ar lepnām mašīnām un dzīvo lepnās savrupmājās.
 • KUKU

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl