Antropoloģijas nozarei Latvijā aprit 10 gadu! Uzzini, kādus pētījumus antropologi veikuši

0 Komentāru

Sociālajai antropoloģijas nozarei Latvijā šogad aprit 10 gadi, taču šo gadu laikā Latvijas antropologi veikuši pētījumus vairāk kā 20 pasaules valstīs.

LNT raidījumā “900 sekundes” saviem jaunākajiem pētījumiem iepazīstināja sociālantropologi – Klāvs Sedlenieks un Kristīne Rolle.

Sedlenieks pēta, kā cilvēki kādā nelielā Melnkalnes ciematā spēj organizēt savu ekonomisko un politisko dzīvi.

“Es pievēršu uzmanību tam, kā šajā sabiedrībā, kur valsts klātbūtne ir maz novērojama, kā viņi organizē savu dzīvi. Mums no Latvijas puses ir interesanti skatīties, kā viņi spēj saorganizēt dažādus ikdienas jautājumus. Tai skaitā arī lielākus […]. Kaut arī kopējā uzticēšanās ir līdzīga kā mums, – ka visi saka, ka nevar viens otram uzticēties. Bet tad, kad vajag kādu lietu izdarīt, viņi to izdara veiksmīgi,” stāsta Sedlenieks.

Savukārt Rolle piedalījusies sociālantropologu ekspedīcijā, kas notikusi Ziemeļvidzemē.

“Tas ir vienreizējs projekts, kas sākās jau pagājušajā gadā. Ja paskatās kopbildi, tad mēs mēģinām turpināt to, kas tika uzsākts 90 gadus atpakaļ, kad Pieminekļu valde visā Latvija septiņus gadus veca ekspedīcijas Latvijā un fiksēja dzīvi, kas ir latviešiem laukos. Viņi gāja mājās un fiksēja, ko cilvēki dara. Mēs tagad cenšamies atgriezties tajās sētās un paskatīties, kas tagad notiek. Kā cilvēki šobrīd dzīvo laukos. Mēs cenšamies atrast tās mājas, bet bilde ir tāda, kāda ir,” stāsta Rolle.

0 Komentāru