Anglijā bāzēta latviešu labdarības organizācija ziedo trūcīgajiem Cēsīs

16 komentāri
Anglijā bāzēta latviešu labdarības organizācija ziedo trūcīgajiem Cēsīs
FOTO: Palīdzības banka

Anglijas ziemeļrietumu ciemā Skelmersdeilā, Mančesteras pievārtē, bāzētā latviešu imigrantu labdarības organizācija Palīdzības Banka šajās dienās uz Latviju atgādājusi 103 pārsteiguma dāvanu pakas Cēsu novada trūcīgajām ģimenēm ar bērniem. Pēdējā no dāvanu kravām tiks izdalīta šī gada pašā pēdējā dienā.

Palīdzības Banka, kas šopavasar tika izveidota nolūkā materiāli un juridiski palīdzēt Lielbritānijā grūtībās nonākušajiem tautiešiem, ir paplašinājusi darbību ārpus Apvienotās Karalistes robežām, un tika izvēlēts Cēsu novads, kura trūcīgās ģimenes iepriecināt šajos Ziemassvētkos.

Labdarības organizācijas aktīviste Lija Baha-Kaufmane stāsta portālam Skaties.lv, ka sākotnēji bija izvirzīts piezemēts mērķis, cerot, ka uz aicinājumu ziedot atsaukties tikai kāds nepilns pussimts Anglijā dzīvojošo latviešu, jo paralēli šai akcijai Anglijas latvieši gatavoja pārsteiguma dāvanas vēl arī Baltinavas novada Briežuciema pamatskolas bērniem labdarības akcijas Shoebox ietvaros. Taču dāvanu pakas ar Anglijas veikalos pirktajiem labumiem latviešu emigranti uz ”Palīdzības Banku” nogādāja divas reizes vairāk nekā cerēts. Cēsu trūcīgajām ģimenēm domātās dāvanas uz Latviju tika sūtītas pat ar diviem kravas busiņiem, līdz pirmās dāvanas tika izdalītas 26.decembrī.

Mančesterā dzīvojošā Palīdzības Bankas labdarības akcijas rīkotāja Lija Baha-Kaufmane vērtē: ”Ir paveikts milzīgs darbs un mums ir vārdos neaprakstāma sajūta, ka esam palīdzējuši tik daudziem trūcīgo ģimeņu bērniem Cēsu novadā. Tas labestīgums, ko latviešu emigranti Anglijā katrā no dāvanām bija ielikuši, ir brīnišķīgs.”

Lijas māja Mančestrā uz mēnesi kļuva par centrāli, kur no Anglijas malu malām tautieši sūtīja dāvanas, lai tās vēlāk vestu uz  Latviju. Savukārt Palīdzības bankas vadītājas Santas Sergas mājās Skelmersdeilā bija divdesmit kastes: ”No tām trīs kastes taisīju personīgākas, konkrētām ģimenēm. Ieliku lietotas drēbes attiecīgā izmēra un nelielas dāvaniņas, zobu tīrīšanas komplektiņu, glāzīti, elektrisko zobu birsti un zobu pastu, kādu saldumiņu, jaunas grāmatas latviešu valodā. Viena no meitenēm, kas kasti nogādāja pie manis, pilnu kasti piepirka ar jaunām lietām diviem dvīņu brāļiem, drēbes, apavus un rotaļlietas. Zīdaiņu pārtiku mums ziedoja pat paši angļi no vietējās Skelmersdeilas baznīcas, kurā īrējam telpas latviešu emigrantu biedrības aktivitātēm un nedēļas nogales skoliņām. Mani tiešām saviļņoja, cik mūsējie bija atsaucīgi.”

Katrs emigrācijas latvietis Anglijā ir zinājis, kāda vecuma bērnam konkrēti tiek gatavota dāvana, jo Cēsu novada domes sociālais dienests sagatavoja sarakstu ar 52 trūcīgām ģimenēm, norādot bērnu vecumu un aptuvenās vajadzības.

Palīdzības Bankas labdarības akcija bija mērķtiecīga, saka Lija Baha-Kaufmane, jo dāvanu pakās liktas tiešām vajadzības lietas, piemēram, konkrētam vecumam domātas bērnu ziemas jakas un konkrēta izmēra ziemas zābaki.

”Ļoti emocionāla izvērtās mūsu palīdzība kādai trūcīgajai māmiņai, kura tieši pirms Ziemassvētkiem bija laidusi pasaulē bērniņu, un mēs spējām ātri noreaģēt, viņai speciāli piemeklējot paku ar Anglijā pirktām zīdaiņu drēbītēm un zīdaiņu pārtiku,” saka Daiga Puriņa, labdarības akcijas koordinatore Cēsīs.

Taču ar to viss nav beidzies, jo atklājies, ka šai jaunajai ģimenei nav naudas apkures nodrošināšanai ziemā un Anglijas Palīdzības Banka spējusi atrast labdarus, kas turpat Cēsīs noziedoja malkas kravu.

TOP komentāri

 • Kaspars
  +1 +1 0

  Kaspars

  Nabaga bērns ,jau piedzimstot zin ,ka viņš būs maznodrošināts,un vienīgais viņa prieks būs Humānā paka ziemassvētkos,ar kuru vietu domā māte un tēvs???
  Uztaisīt nav liela māksla izaudzināt un nodrošināt ar pilnvērtīgu dzīvi gan....Kāda velna pēc jūs ražojat kārtējo bērnu pat nespējot nodrošināt viņam apģērbu un siltumu????Kur skatās sociālais dienests????
 • Selma
  0 0 0

  Selma

  Piekrītu Kaspara komentāram, par vecāku atbildību un socialo dienestu, acīm redzot Cēsis nav izņēmums, kur soc.dienests nekvalitatīvi darbojas, taču dzīvē dažādi gadās un ir patiešām svarīgi nestāvēt malā. Nav normāli novelt uz visu soc.dienestu un pašam neiesastīties, nepalīdzēt. Tas ir lieliski, ka ārzemēs latvieši domā par Latvijas latviešiem, ka palīdz ne tikai savām ģimenēm, bet arī svešām. Bērni ir mūsu Latvijas nākotne... Paldies Palīdzības Bankai!
 • Lija Baha-Kaufmane
  0 0 0

  Lija Baha-Kaufmane

  naakosaaja reizee sazinies ar mums - mees tev pateiksim..mees zinam..un peec siis akcijas zinam daudz vairaak...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl