Andris Vikmanis: Ārstam uzvara nozīmē izslēgt visas iespējas zaudēt

1 komentārs
Andris Vikmanis: Ārstam uzvara nozīmē izslēgt visas iespējas zaudēt
VALDIS KAULIŅŠ

Par mediķi nevar kļūt visi – cilvēkam ir jāpiemīt īpašām spējām, lai pašaizliedzīgi palīdzētu tiem, kam tas visvairāk nepieciešams. Neraugoties uz darba specifiku un grūtībām, ar kurām ik dienas nākas saskarties, lielai daļai ārsta profesija ir uz mūžu. Viens no šādiem mediķiem ir Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas vadītājs Andris Vikmanis.

Tāpat kā sportistiem, arī mediķiem uzvara ir patīkamākā darba daļa, bet ārsts Andris Vikmanis atzīst, lai uzvarētu, ir nepieciešams izslēgt visas iespējas zaudēt un pie šīs uzvaras ir ļoti smagi jāstrādā: “Uzvara ir tā, kas visos gadījumos liecina, ka darbs, kas ir ticis ieguldīts, ir bijis pareizi izdarīts. Ikvienam ir iespēja “akli cīnīties” par uzvaru, bet vairumā gadījumu šāda uzvara paliek nesasniegta.”

Lasi vēl:

Nav svarīgi vai tā ir personīga, komandas vai maza ikdienas uzvara, jo tā vienalga būs svarīga.

Tur, kur ir uzvaras, ir arī zaudes, un ārsta profesija ir tā, kurā katra profesionālā uzvara sev līdzi nes lielāku vai mazāku personīgo zaudējumu. Cīnoties par citu dzīvībām un spēju dzīvot pilnvērtīgu un piepildītu dzīvi, mediķi bieži vien tiek “izrauti” no ģimenes dzīves.

Vikmanis atzīst, ka bērni tēva profesijas izvēli izjūt visvairāk, jo tiem bijusi liegta iespēja pavadīt laiku kopā ar tēti. “Intensīvi stādājot, es nepamanīju, ka izaug mani bērni. To es esmu zaudējis. Es par maz biju kopā ar viņiem.”

Andris Vikmanis ir viens no labākajiem traumatologiem un ortopēdiem Latvijā un atzīst, ka kļūt par labāko savā profesijā nav grūti, bet noturēties šajā virsotnē gan.

Plašāk skaties sižetā:

1 komentārs