Andris Buiķis paziņo par izstāšanos no partijas “Vienotība”

0 Komentāru
Andris Buiķis paziņo par izstāšanos no partijas “Vienotība”
Foto: LETA

No partijas “Vienotība” nolēmis izstāties profesors Andris Buiķis. Tam, kā norāda pats profesors, par iemeslu kalpojusi “Vienotības” vadības attieksme, jo bez paša profesora ziņas televīzijā tika paziņots, ka Buiķis esot nolēmis nekandidēt nākamajās Saeimas vēlēšanās.

Andra Buiķa paziņojums:

“Lielā mērā mani uzskati sakrīt ar to, ko pirms dažām dienām paziņoja Ingūna Rībena un Janīna Kursīte. Lai gan arī līdz manīm bija nonākušas ziņas, ka partijas “augšas” plāno “rindu tīrīšanu”, lai atbrīvotos no neērtiem deputātiem, es nepievērsu tām pienācīgu vērību, jo biju naivi iedomājies, ka 4 gadus godprātīgi pildot deputāta pienākumus, partijas vadība mani vismaz ar kādu teikumu brīdinās, pirms televīzijā, bez manas ziņas paziņos, ka es it kā esmu nolēmis atgriezties akadēmiskajā vidē un nekandidēt nākamās Saeimas vēlēšanās. Zinātniskajā un pedagoģiskajā vidē esmu strādājis aptuveni pusgadsimtu, un ar tik pazemojošu attieksmi, kādu šobrīd demonstrē partijas vadība, nespēju samierināties. Tā ir neglīta manipulācija, necieņa un nodevība ne tikai pret mani, bet arī pret jebkuru partijas biedru, tādēļ nevaru turpināt būt partijā, jo neredzu, ka ”Vienotības” vadībā pārskatāmā periodā kaut kas mainīsies, un nespēju strādāt pēc principa “apēd vai apēdīs tevi”, bet vienmēr esmu tiecies uz cieņpilnu kopdarbu.”

75 gadus vecais Andris Buiķis, kurš bija 10. un 11. Saeimas deputāts, pirms pievērsies politikai strādāja Latvijas Universitātē, kur bijis profesors matemātiskās modelēšanas apakšnozarē, kā arī Matemātikas un informātikas institūta Matemātisko tehnoloģiju laboratorijas vadītājs un vadošais pētnieks.

Arī Saeimas deputātes Ingūna Rībena un Janīna Kursīte-Pakule nolēmušas izstāties no partijas “Vienotība”.

0 Komentāru