Amerikas Latviešu apvienība piešķīrusi vairākus desmitus stipendiju

Pievienot komentāru

Jau 24. reizi pasniegtas Amerikas Latviešu apvienības stipendijas maznodrošinātām ģimenēm, studentiem un ģimenēm ar smagi slimiem bērniem.

Pasākums Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lielajā zālē sākās ar grupas “Līvi” uzstāšanos, pēc kuras bez garām uzrunām tika sākta stipendiātu sveikšana. Amerikas Latviešu apvienības stipendijas šogad piešķirtas 22 maznodrošinātām daudzbērnu un audžu ģimenēm, 27 studentiem, kā arī 10 ģimenēm ar smagi slimiem bērniem. Stipendiātus palīdzēja izraudzīties sociālie dienesti.

Veronika Butāne
Latvijas Bērnu fonda projektu vadītāja

Tie ir Amerikas latvieši, pārsvarā tie ir testamentāri novēlējumi tieši latviešu ģimeņu atbalstam, lai veicinātu šo ģimeņu labklājību, lai dotu iespēju studentiem izglītoties, mācīties, lai viņi varētu būt Latvijā, dzīvot, strādāt šeit. Nu, mēs ļoti rūpīgi skatāmies, kas tās ir par ģimenēm, lai tās būtu atbildīgas un kārtīgas ģimenes, kam tā nauda būtu motivācija, reāls atgrūdiens kaut kam tālākam.

Kopumā 24 gadu laikā piešķirtas stipendijas 3 miljonu dolāru vērtībā. Stipendiātiem nauda tiek izmaksāta vienu vai 2 gadus, summas svārstās no 150 līdz 300 eiro mēnesī.