Komentāri

Kamēr gaidām, kad Latvijā sāks ierasties sabiedroto papildspēki, šeit izveidojot NATO bataljonu, top līgums ar Amerikas Savienotajām Valstīm par sadarbību aizsardzības jomā. Līdzīgas vienošanās parakstīs arī pārējās Baltijas valstis un zināms, ka ASV prakse, slēdzot šādus līgumus, ir saviem karavīriem noteikt nodokļu atvieglojumus un pat īpašu statusu, kamēr viņi uzturas sabiedroto valstī. Precīzi nosacījumi gan nav zināmi – aizsardzības ministrs par tiem ir noslēpumains.

Februārī Latvijā ieradīsies vairāki tūkstoši amerikāņu karavīru, līdzi atvedot arī smago bruņutehniku – vairākus tankus un kaujas mašīnas. Šīs brigādes karavīri nomainīs jau šeit esošos, un viņi Latvijā uzturēsies, līdz tiks pabeigta NATO bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošana. NATO bataljonā katra dalībvalsts ieradīsies ar savu bruņojumu, izveidojot šeit pilnībā aprīkotu kaujas grupu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tas ir Varšavas lēmums. Ieradīsies Itālija, Albānija, Slovēnija, Polija, Kanāda. Par plānu atbildību nes Kanādas puse,” teic aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Uzbrukums alianses spēkiem gan neesot reāls, taču bataljona izvietošana Austrumeiropā, gar NATO ārējo robežu, ir militāra taktika, ko dēvē par atturēšanas politiku.

“Ne tikai NATO valsts Latvijas vienības, bet arī citu NATO valstu – amerikāņu, kanādiešu, vāciešu. Tas ir atturošais princips. Ja uzbruks Kanādas vienībai, tas automātiski ir pieteikts karš Kanādai. Vai ASV, Vācijai. Tas ir atturošais fakts. Tas, no vienas puses, ir atturošs faktors agresoram, un arī mums justies drošāk, pārliecinošāk,” saka militārais zinātnieks un Saeimas deputāts Kārlis Krēsliņš.

Vienlaikus Latvija gatavojas parakstīt aizsardzības sadarbības līgumu ar ASV. Tas papildinās NATO līguma nosacījumus un paredzēs nosacījumus uz kādiem amerikāņu bruņotie spēki Latvijā uzturēsies. Līdzīgus līgumus parakstīs arī Lietuva un Igaunija, un izskanējis, ka Lietuvas līgumā tiks iekļauts arī punkts par nodokļu atvieglojumiem amerikāņu karavīriem, kā arī par likumpārkāpumiem amerikāņus tiesās nevis Lietuva, bet gan ASV. To, vai šādi punkti būs arī līgumā ar Latviju, aizsardzības ministrs atteicās izpaust.

Izskanējis, ka šāds līgums dod tiesības amerikāņu karavīriem sadarbības valstī uzturēties ilgāk nekā vien uz mācību laiku. Minētais līgums tiks parakstīts 12. janvārī.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl