Amerikā dzīvojoša latviete sarūpējusi īpašu dāvanu Bērnu slimnīcai

1 komentārs

Vasaras sākumā no ASV uz Latviju ar kuģi atceļos kāds īpašs sūtījums. Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) saņems 100 zīdaiņu cepurīšu, ko uzadījusi dziedātāja Sandra Strenga.

Dziedātāja tagad dzīvo un strādā Vašingtonā. Adīt viņa sāka pandēmijas laikā, kad bija spiesta doties dīkstāvē. Sākumā tās bija šalles, ar ko tika apdāvināti draugi un tuvinieki. Bet tad radās ideja par cepurītēm BKUS mazuļiem. Bērnībā pašai Sandrai šī medicīnas iestāde kļuva par otrajām mājām.

“Tas ir tik brīnišķīgi, ka es tagad varu pateikt paldies par visu to, viņi varbūt man izglāba dzīvību, man tur bija n-tās operācijas,” stāsta dziedātāja.

Pirms uzsākt adīt, Sandra savus labos nodomus saskaņoja ar slimnīcu. Tika saņemts akcepts 100 cepurītēm zīdaiņiem no 100% dabīgās Merino aitu vilnas S, M un L izmērā.

“Šī vēlme, ka bērniņiem būs kaut kāds labums un ka būs kaut kas, kas viņus sildīs, tas ļoti man palīdzēja šajā situācijā. Es paņēmu maisu ar tām 100 cepurītēm, pirms es ieliku tajā kastē un sūtīju projām, un noskaitīju lūgšanu. Katrai cepurītei novēlēju visu to labāko. Lai viņa silda, lai bērniņš veseļojas,” stāsta Sandra.

Tas ir ļoti svarīgi, lai cilvēku labie nodomi tiktu saskaņoti ar to, kas tiešām ir nepieciešams maziem slimniekiem.

BKUS Komunikācijas daļas vadītāja Dace Zaldāte-Rozentāle norāda: “Šo gadu laikā esam saņēmuši visdažādākās lietas, tas ir, sākot ar sedziņām un speciāliem tamborētiem astoņkājiem, ko dod priekšlaikus dzimušiem bērniem, jo tās astoņkājīšu kājiņas atgādina nabas saiti un dod viņiem drošības sajūtu…”

Bērnu aktuālās vajadzības regulāri apzina atbalsta personāls slimnīcā. Gan pedagogi, gan aprūpes māsas, gan vēl citi cilvēki, kas ir iesaistīti darbā ar pacientiem, vienmēr mēģina pamanīt tās situācijas, kad vecākiem ir vajadzīga ne tikai veselības aprūpe, bet arī vēl kāds cits atbalsts.

“Tajās situācijās mēs ļoti cieši visi savā starpā sadarbojamies un meklējam tos resursus, lai nodrošinātu. Ja kādam bērnam ir dzimšanas diena, lai mēs varētu viņu apsveikt. Ja kādam no vecākiem, viņš ir ieradies steigā uz slimnīcu un viņam trūkst kāda rekvizīta, vienalga, vai tā būtu zobu pasta, vai varbūt bērnam cepure, kā šajā gadījumā mēs saņemsim dāvanā, lai mums ir ko iedot,” bilst Zaldāte-Rozentāle.

Par palīdzības veidu un apmēru cilvēki aicināti ar slimnīcu vienoties individuāli. Jāņem vērā arī, ka pandēmijas laikā tiek pieņemtas tikai jauna mantas.

1 komentārs