Amatu pārdale lidostā “Rīga” – līdz jaunā valdes priekšsēdētāja iecelšanai šo vietu ieņems Ilona Līce

0 Komentāru

Līdz jaunā lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja iecelšanai šo amatu ieņems Ilona Līce. Līdz šim viņa pildījusi valdes locekles pienākumus. Jau stāstījām, ka vakar negaidīti no amata atkāpies līdzšinējais lidostas vadītājs Armands Jurjevs, iemeslus sīkāk nepaskaidrojot.

Ārkārtas padomes sēde lidostā ”Rīga” sasaukta dienu pēc tam, kad par atkāpšanos paziņoja Armands Jurjevs. Viņš amatā pavadīja nepilnus trīs mēnešus, kļūstot par lidostas vadītāju, kas amatā nostrādājis rekordīsu laiku.

Padomes vadītājs Juris Kanels bija konkursa komisijas sastāvā, kas savulaik Armandu Jurjevu atzina par labāko izsludinātajā konkursā. Jautāts, vai nesaredz kādas nepilnības atlasē, ja jau uzvarētājs tik ātri amatu atstāj, Kanels atbild noliedzoši.

“Protams, tas ir tāds objektīvu subjektīvu iespaidu sajaukums, bet iekšā ielīst nevienam nebija iespējams, ne atlases laikā, ne arī tagad. Mēs neizsludinām konkursu ar SM, tagad konsultēsimies par tālāko procedūru un līdz nākamās nedēļas beigām vienosimies, kā tiks lemts un atlasīs pretendents uz valdes priekšsēdētāja amatu,” viņš skaidro.

Neformāli tiek minēts, ka Jurjevs nav bijis cilvēks, ar kuru viegli sastrādāties, taču, kas tieši mudinājis viņu pamest amatu, pagaidām var tikai minēt.

“Agri vai vēlu mēs līdz iemesliem nonāksim. Lidosta ir liels uzņēmums, un ietekme šeit nāk no visām pusēm, bet katram, kas startē uz šiem amatiem, ar to jārēķinās. Ja cilvēks pie pirmajām grūtībām saskata citus dzīves izaicinājumus, tad varbūt nemaz nevajag uz šādu amatu kandidēt,” teic lidostas “Rīga” padomes loceklis Tālis Linkaitis.

Vidējais laiks, kuru iestādes vadītāja krēslā pavadījuši iepriekšējie vadītāji, ir gads. Ārkārtas sēdē par vadītāja pienākumu izpildītāju ieceltā Ilona Līce, kura jau vairāk nekā 10 gadu ir cieši saistīta ar Zaļo un Zemnieku savienību, kura šobrīd kontrolē Satiksmes ministriju.

Noliegt vai apstiprināt, ka vadības maiņa lidostā notikusi politiskā gaisotnē, Līce nevēlējās, aizbildinoties ar aizņemtību. Savukārt Satiksmes ministrijas vadība publiski paudusi, ka Jurjeva aiziešana tai bijis pārsteigums. Jurjevs pats skaidru atbildi par savu soli arī nav devis. Ilona Līce lidostu vadīs, līdz tiks izvēlēts jauns valdes priekšsēdētājs. Termiņš šobrīd netiek nosaukts.

0 Komentāru