Amatpersonas: Nepietiekama vakcinācijas aptvere var likt atgriezties pie ziemas laika Covid-19 ierobežojumiem

8 komentāri
Amatpersonas: Nepietiekama vakcinācijas aptvere var likt atgriezties pie ziemas laika Covid-19 ierobežojumiem
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (OKSANA DŽADANA, F64)

Ja vakcinācijas pret Covid-19 aptvere būs nepietiekama, tad saslimšanas pieaugums var likt atgriezties pie ziemas laika ierobežojumiem, izriet no Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Jura Rancāna (JKP) un Veselības ministrijas (VM) pārstāves Janas Feldmanes paustā šodien komisijas sēdē.

Atsaucoties uz komisijas sēdes diskusijām, Rancāns norādīja, ka visi ierobežojušie pasākumi nenovērš pandēmiju, bet tikai paildzina cīņu ar to. Komisijas vadītājs norādīja, ka līdz šim nav bijusi precīza komunikācija, kādi var būt pandēmijas attīstības scenāriji.

Lasi vēl – Veselības ministrs norāda, ka jau šonedēļ saslimšana ar Covid-19 varētu pārsniegt 100 gadījumu robežu

Feldmane norādīja, ka jau Lietuvā varam redzēt, ka pieaug nāves gadījumu skaits, kā arī palielinās saslimušo cilvēku skaits slimnīcās, lielākoties nevakcinētajiem cilvēkiem veidojot slogu uz veselības sektoru.

VM pārstāve norādīja, ka, pieaugot saslimšanai, būs nepieciešama pakāpeniska ierobežojumu noteikšana.

Lasi arī – Pavļuts: Saslimstības rādītājam sasniedzot 100 gadījumu robežu, tiks ieviesti jauni ierobežojumi

Uz Rancāna jautājumu, vai tad, ja vakcinācijas aptvere būs nepietiekama, tad saslimšanas pieauguma dēļ varam nonākt līdz iepriekš ziemā bijušajiem ierobežojumiem, Feldmane atbildēja apstiprinoši.

Kā ziņots, Aizsardzības komisijas sēde, kurā deputāti izskatīs vairāk nekā 160 saņemtus priekšlikumus grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā.

Augusta sākumā Saeima konceptuāli atbalstīja Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma grozījumu projektu, kas paredz noteikt, ka pēc 1. oktobra darba devējam būs tiesības atlaist darbiniekus, kas nebūs ieguvuši Covid-19 drošības sertifikātu, kas apliecina vai nu vakcinēšanās vai izslimošanas faktu.

Likumprojekts paredz arī prasību pēc šāda Covid-19 sertifikāta veselības aprūpes, ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās un izglītības jomā strādājošajiem.

8 komentāri