Amatpersonas, “900 sekunžu” veidotāji, skatītāji un Latvijā pazīstamas personas parāda savus bērnības foto

0 Komentāru

Pagājušajā un šajā nedēļā apkopojām dažādu cilvēku spilgtākās atmiņas par pirmajām skolas gaitām. “900 sekunžu” veidotāji, arī amatpersonas, tostarp arī Valsts prezidents, izņēma no sava fotoalbuma skolas laiku fotogrāfijas, parādīja tās skatītājiem un arī stāstīja par saviem iespaidiem, sākot skolas gaitas.

Visu šo nedēļu “900 sekundes” aicināja skatītājus, studijas viesus un sabiedrībā zināmas personas dalīties atmiņās un iespaidos par pirmo skolas dienu. Ministru prezidents Māris Kučinskis, skolai sākoties, beidzot varēja uzspēlēt futbolu. Tikmēr Valsts prezidents Raimonds Vējonis atceras, ka, uzsākot skolas gaitas, viņam no laukiem bija jādodas uz pilsētu.

Bet mūziķa Intara Busuļa atmiņas par skolu saistās ar atkalredzēšanās prieku. “Rīti, kad mammas izgludinātā baltā kreklā, buktētās biksēs, pilnīgi jaunās sandalēs, es stāvēju blakus puķu dobei, ir neaizmirstami. Tie 1. septembra rīti, kad ar mammas svaigi salasīto milzu asteru pušķi mēroju ceļu uz autobusa pieturu, ar lielām gaidām atkal satikt skolasbiedrus,” atceras Busulis.

Bet izglītības ministrs Kārlis Šadurksis savu pirmo skolas dienu atceras šādi: 1. septembris bijusi saulaina diena. Notika sarīkojums skolas priekšā, viņš paskaidro, ka neko nesot sapratis, kas notiek. Atceras, ka lielākās rūpes bija – ko darīt ar puķi, kas bija rokā. Kad visi sniedza puķes, arī viņš gāja pie skolotājas, kurai visi deva puķes, un tā arī izrādījās skolas direktore.

Tikmēr studijas viešņa valsts kontroliere Elita Krūmiņa atceras par profesiju, kuru, esot skolā, vēlējās apgūt.

Bet mūsu skatītājs Mārtiņš Jansons, Rīgas 62. vidusskolas absolvents, atceras, ka sākotnēji rāvies uz skolu, bet nu jau pēc dažām dienām entuziasms pārgājis.

Savas skolas gaitas “900 sekundēs” šonedēļ atcerējās arī kultūras ministre Dace Melbārde.

Vai vari atpazīt ”900 sekunžu” vadītājus bērnības fotogrāfijās?

0 Komentāru