Amatiersportisti meklē veidus treniņu rīkošanai ierobežojumu laikā

3 komentāri

Neatkarīgi no valdības aicinājumiem nemeklēt veidus ierobežojumu apiešanai amatiersportisti nav gatavi piekāpties un meklē veidus treniņu rīkošanai ierobežojumu laikā, vēsta TV3 Ziņas.

No 17. oktobra komandu sporta treniņus var aizvadīt tikai profesionāli sportisti, bet pārējiem telpās drīkst piedalīties tikai individuālās nodarbībās. Ierobežojums attiecas arī uz amatieru hokeja treniņiem, taču līdz TV3 Ziņām nonāca informācija, ka spēlētgribētāji atraduši veidu, kā pulcēties arī aizliegumu laikā. Šoreiz nogrēkojušies hokejisti, kuri uz treniņu gribēja sanākt jau pēc ledus halles slēgšanas. Ierobežojumu pārkāpējus gan laikus pārsteidza likumsargi.

Vairumā gadījumu hokejisti treniņu sauc par “privātu pasākumu”, jo tajos iekštelpās var pulcēties līdz 10 cilvēkiem. Treniņu norises laiks un tikšanās vietas tiek sarunātas privātās “WhatsApp” sarakstēs. Izveidota arī īpaša apziņošanas sistēma – par iespējamajām pārbaudēm hokejisti viens otru brīdina.

Otrdienas, 27.oktobra, vakarā hokeja treniņš bija paredzēts Piņķos esošajā “Inbox.lv” ledus hallē. Ap plkst. 20.00 ieradās policijas patruļa, taču tobrīd ēkā atradās vien apkopēja.

Īsi pēc kārtības sargu došanās prom autostāvvietā sāka pulcēties automašīnas un daži no sabraukušajiem pa sētas durvīm devās iekšā hallē.

Tomēr ap deviņiem sanākušos atkal pārsteidza policijas apmeklējums. Tā kā vīri vēl atradās stāvlaukumā, kārtības sargiem nebija pamata viņiem ko pārmest. Taču arī doties uz ģērbtuvēm sportot gribētāji nevarēja, jo tad viņiem draudētu sods. Pēc aptuveni 20 minūtēm sabraukušie devās projām, hallē tā arī neieejot.

“Inbox.lv” ledus halle pieder bijušajam Saeimas deputātam Dainim Liepiņam, kurš par otrdienas, 27. oktobra, vakara notikumiem teicās neko nezinām.

Bijušais Saeimas deputāts Dainis Liepiņš

“Man jāprasa direktoram, bet jebkurā gadījumā šobrīd šajā situācijā ir atļauti privāti pasākumi pa 10 cilvēkiem vienā telpā. Un, otrkārt, ir atļauta šī te masu slidošana, cik es sapratu, līdz 50 cilvēkiem. Nezinu, kas tur ir noticis, vai nav noticis. Strikti seko līdzi , tāpēc arī slēdz ciet visas iespējamās durvis, lai nevieni garāmgājēji nenāk pēkšņi un neizplatītu to vīrusu.”

Par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpšanu privātpersonas var saņemt līdz 2000 eiro lielu sodu, bet juridiskās – līdz pat 5000.

3 komentāri