“Alus, prieks un sievietes” – vecpuišu ballītes Vecrīgā joprojām ir skandalozas

Pievienot komentāru
“Alus, prieks un sievietes” – vecpuišu ballītes Vecrīgā joprojām ir skandalozas
Foto: LETA

Prostitūcija, nelegāls striptīzs un naudas izkrāpšana no ārzemniekiem – tās ir Vecrīgā joprojām līdz galam neatrisinātās problēmas. Taču arī paši ārzemnieki ir problēmu radītāji, kuriem par bravūrīgu sabiedriskās kārtības traucēšanu nākas maksāt policijai lielas soda naudas. Kāds noskaņojums šajā nedēļas nogalē ir ballīšu epicentrā Vecrīgā?

Pašvaldības policijai nedēļas nogales ir sevišķi saspringtas daudzu vecpuišu ballīšu dēļ. Tūristi, lielākoties dzērumā, pastrādā dažāda rakstura pārkāpumus. Skaļi un bravūrīgi – vecpuišu ballīšu grupas izceļas Vecrīgā. Šie ārzemnieki te ierodas vidēji uz četrām dienām. Ir pat aģentūras Rīgā, kas specializējas uz šī profila tūristiem.

“Alus, prieks un sievietes,” – savus ceļojuma mērķus komentē Kierans, vecpuišu ballītes dalībnieks no Londonas. “Vecpuišu ballīte izdevusies, ja labi noorganizēta, ir daudz alkohola un daudz sievietes,” piebilst cits ballīte dalībnieks Džons.

Rīgas pašvaldības policijas Tūrisma nodaļas inspektoriem redzeslokā vienmēr ir vecpuišu ballītes svinētāji no Lielbritānijas. Viņu tipiskākais pārkāpums ir dzimumorgānu izrādīšana publiskā vietā.

“Viņi noslēdz derības, ka jānoskrien posms, piemēram, no viena mājas stūra līdz otram, novelkot bikses. Iespējams, tā būtība ir, ka nedrīkst nokrist, ar nolaistām biksēm skrienot.Visiem negribas redzēt vīrieti bez biksēm skrienot,” teic Rīgas pašvaldības policijas Tūrisma nodaļas kārtībnieks Oskars Kokņevičs.

Kad pēc alkohola reibuma atžirgst, tad ir gatavi godprātīgi maksāt sodu. Šādas dzimumorgānu izrādīšanās izdarības naudas sodā ir no 70 līdz pat 500 eiro.

“Viņi ļoti uztraucas par to, ka šie pārkāpuma materiāli tiks nosūtīti uz dzīvesvietu ārzemēs, kādam tur ir prestižs darbs un baidās, ka darba devējs varētu uzzināt. Viņi par to ļoti satraucas,” stāsta Kokņevičs.

Tūrisma policijas vienas dežūras laikā vecpuišu ballītes dalībnieki sagādā daudz problēmu. Aleksandrs Vaļevko, Rīgas pašvaldības policijas Tūrisma nodaļas inspektors: “Ir bijuši gadījumi, kas viesnīcas sauc mūs ārā, ka ir izdemolēti numuriņi, gan viesnīcas telpas, arī uz ielām to dara – rauj puķu stādus, demolē, karogus rāvuši, daudz situāciju.”

Ņikita vadā atpūtniekus velorikšā ceturto vasaru un viņš starp britu vecpuišu trakulībām un problēmām liek vienlīdzības zīmi. Pats vairākkārt izkāvies ar britiem. “Viņi pārāk daudz dzer, aizvaino, kliedz un pēc tam notiek kautiņi dažreiz ar viņiem. Policija nespēj to īsti kontrolēt. Mēs ar viņiem lielākoties izejam kontaktā. Pašam arī sanāk konflikti. Dažreiz notiek kautiņi, bet policija to neredz,” teic velorikšas vadītājs.

Rīgas pašvaldības policijas Tūrisma nodaļai ir arī vēl cits uzdevums – pasargāt, lai paši ārzemnieki nekļūst par upuriem. Vietējie blēži turpina apkrāpt ar jau sen zināmām metodēm.

“Problēma ir tā, ka ārzemju tūristi ar meiteņu palīdzību, kas staigā pāros Vecrīgā, tiek ievilināti klubos, kur pasūta dzērienus un par kuriem ārzemju pilsoņiem nākas norēķināties. Protams, tās meitenes nepasūta lētāko dzērienus.
Pastāv aizdomas, ka šīs meitenes darbojas organizētā tīklā, lai bāriem un klubiem vairotu ienākumus, bet Pašvaldības policijai ir grūti to pierādīt. Sūdzas arī paši ārzemnieki,” turpina Rīgas pašvaldības policijas Tūrisma nodaļas inspektors Aleksandrs Vaļevko.

“Taksometros mūs krāpj. Vienmēr nesamērīgi augsta maksa. Tāpat bāru dzērienu kartēs latviešu valodā un krieviski ir zemākas cenas nekā tajās, ko mums iedod angliski. Tas ir nepareizi. Mūs apkrāpj,” neapmierinātību pauž vecpuišu ballītes dalībnieks no Londonas, Arons.

Lai arī bēdīgi slavenais seksa tūrisms kādreizējos apmēros esot izskausts, tomēr joprojām aiz masāžas salonu izkārtnēm notiek prostitūcija, un darbojas arī daži pagrīdes striptīzklubi.

“Intīma rakstura dejas ar dzimumorgānu atkailināšanu nav atļauta Vecrīgā, kad uzzinām šāda veida informāciju, tad, protams, mēs uz to reaģējam. Sūtam darbiniekus, lai veic pārbaudi. Kad tas tiek apstiprināts, tad personas tiek sauktas pie atbildības,” norāda Rīgas pašvaldības policijas Tūrisma nodaļas inspektors.

Bieži vien lietas tālāk iestrēgst un nakts lokāli netraucēti turpina darbu. Nedēļas nogalēs Vecrīgā dežurē piecas patruļas vienības

Foto

Video