Alūksnieši cīnās par slimnīcas saglabāšanu! Toms: Ja nebūtu slimnīcas, es jau sen būtu miris

1 komentārs
Alūksnieši cīnās par slimnīcas saglabāšanu! Toms: Ja nebūtu slimnīcas, es jau sen būtu miris
LETA

Alūksnieši nepiekāpsies – vairāki desmiti protestētāju šorīt bija sapulcējušies pie Saeimas nama, iebilstot pret Veselības ministrijas ieceri šo slimnīcu nākotnē pārveidot par dienas centru. Tas nozīmētu, ka tuvākā medicīnas iestāde nakts stundās daļai iedzīvotāju būtu pat 100 kilometru attālumā.

”Cik tālu var aizvest sašautu karavīru?” un ”Vai paplašinās Alūksnes kapsētu?” – ar šādiem un līdzīgiem saukļiem uz plakātiem jau pēc 8 no rīta iepretim Saeimas namam pulcējās tālu ceļu mērojušie ziemeļaustrumvidzemnieki cerībā paglābt slimnīcu no gaidāmajām reformām.

Alūksniete Ilga Ozoliņa:

Ja mēs gribam iznīcināt mūs novadu vai mūsu valsti, tad iznīcināsim medicīnu, pēc tam visu pārējo.

Māra Svārupe, Jaunlaicenes pagasta iedzīvotāja: “Mūsu slimnīcai ir jāpaliek, un tā nav tikai mūsu kaut kāda iedoma, tas tomēr vairāk ir dzīvības un nāves jautājums.”

Alūksnieši uzskata, ka ir nepieļaujami atstāt reģionu bez iespējas visu diennakti saņemt neatliekamo medicīnas palīdzību un ka ar “ātro palīdzību” nepietiks.

Alūksnietis Toms:

Ja nebūtu Alūksnes slimnīcas, es jau sen būtu miris. Man bija tā, ka mani bija jāizglābj pāris minūtēs, un, ja mani būtu jātransportē pa šiem bedrainajiem ceļiem uz Madonu, piedodiet, pa to šausmīgo ceļu, tad manis šeit vienkārši nebūtu.

Šī ir jau otrā reize, kad Alūksnes un Apes novada iedzīvotāji cīnās par slimnīcas saglabāšanu. 2009. gadā to izdevās nosargāt. Bet, ja nākotnē tiks veiktas reformas un šo slimnīcu izveidos par dienas centru, tad tuvākā neatliekamās medicīnas palīdzības sniegšanas vieta atradīsies līdz pat 100 km attālumā.

Drūmu nākotnes scenāriju zīmē arī alūksnietis Staņislavs, kurš uzskata, ka valstsvīru solījumi saglabāt laukus neiet kopā ar šādiem lēmumiem.

Alūksnietis Staņislavs Vīgups retoriski vaicā:

Ja tagad paliek tikai dienas centrs un cilvēks ir saslimis vakarā, atbrauc “ātrie”, aizved uz Madonu, Rēzekni vai Valmieru, bet pēkšņi izlemj, ka nav tik nopietna tā vaina, nepaturēs slimnīcā. Ko darīt tam lauku cilvēkam, kurš tā knapi savelk galus, pat ja būtu iespēja tur dabūt viesnīcu, viņam nav tās fiziskās naudiņas. Ko viņam darīt, kur viņam palikt.

Līdz šim vakaram Alūksnes invalīdu biedrība slimnīcas atbalstam turpināja vākt arī parakstus, pa dienu bija izdevies tikt līdz 8000 parakstu, un pēc tam tos plānots iesniegt deputātiem Saeimā.

Alūksnes invalīdu biedrības valdes locekle Gunta Jermacāne atceras: “Jau 2009. gadā mums bija tā, ka mēs naktīs gulēt nevarējām. Vai jūs domājat, ka mums viegli bija šonakt trijos celties augšā un braukt uz šejieni. Nebija viegli.”

Foto

Pie piketētājiem pienāca arī daži deputāti, taču norādīja, ka atbildes jāgaida no veselības ministres. Vakar ministre Anda Čakša viesojās Alūksnē, taču šodien protestējošie alūksnieši atzina, ka ir vīlušies par ministres vizīti.

Ilga Ozoliņa, alūksniete: “Izskatījās, ka viņai ļoti neinteresē mūsu cilvēki, mūsu pilsēta un mūsu tauta.”

Vai alūksniešiem izdosies šādi pasargāt slimnīcu no pārmaiņām, protestētāji ir gana skeptiski, taču cer, ka deputāti viņu balsis būs sadzirdējuši.

Video

TOP komentāri

  • vilis
    0 0 0

    vilis

    Tā tie deputāti grib tikt vaļā no tiem pensionāriem,vienkārši iznīdējot viņus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl