2 komentāri

Dziesmu dziedāšana tanzāniešu valodā ir tikai viens no piemēriem, kā tiek dažādotas mācību stundas pirmajā alternatīvajā izglītības iestādē Latgalē, Preiļos.

Preiļu Brīvās skolas dibināšanas iniciatori ir bērnu vecāki, kas apvienojušies biedrībā Preiļi izglītotai Latvijai. Vecāku nolūks ir maksimāli iesaistīties bērnu izglītošanā līdz pat 9. klasei un papildus valsts izglītības standartos iekļautajiem mācību priekšmetiem mācīt arī latvisko dzīvesziņu, latgaliešu valodu un amatus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vecāki savu izvēli dibināt jaunu – netradicionālu – skolu pamato ar to, ka vēlas veidot sadarbību starp audzēkņu vecākiem un pedagogiem. Katrs mazais cilvēciņš ir personība, tāpēc ir svarīga individuāla pieeja katra bērna talanta izaugsmei. Šobrīd jauno skolu kopumā apmeklē septiņi sākumskolas vecuma bērni, vēl tikpat daudz audzēkņu ir pirmsskolā.

“Mēs ar ģimeni atbraucām uz Preiļiem no Francijas. Mēs tur dzīvojām kādu laiku. Tad, kad es atbraucu uz Preiļiem, kur esmu uzaugusi, gājusi skolā un mācījusies. Es atbraucu uz dzimto pilsētu ar domu, ka ir jāpaliek Latvijā un jādomā par dzīvi Latvijā,” stāsta Ilona Indriksone, Preiļu Brīvās skolas direktore.

Skaties foto:

 

Daudzi vecāki kopā ar bērniem apmeklē mācību stundas un ir gatavi to laikā dalīties ar savu pieredzi, kā arī iesaistīties aktivitātēs. Preiļu Brīvajā skolā nav tradicionālu skolas solu, bērni sēž uz bumbām un pierakstus veic ar zīmuli lielās kladēs bez rūtiņām vai līnijām. Katras mācību stundas atslēgas vārds esot – sajūtas.

 

Skola šobrīd nav akreditēta, taču šim procesam gatavojas un ir saņemtas visas licences un atļaujas, lai bērni tajā varētu mācīties. Tikmēr vecāki ir apņēmības pilni sūtīt bērnus šajā skolā arī turpmākos gadus, jo nedomā, ka, piemēram, pēc 9. klases absolvēšanas varētu rasties grūtības ar mācībām “parastā” vidusskolā.

Preiļu Brīvās skolas telpas atrodas Priekuļu pamatskolā, un tā ir jauna elpa visam Preiļu novadam, jo lauku reģionā viena otrai blakus ir pat divas mācību iestādes. Pagaidām skolai nepieciešamās izmaksas 4 500 eiro – sedz vecāki un uzņēmēji–ziedotāji.

Video!

TOP komentāri

 • Juris
  0 0 0

  Juris

  Kā var dziedāt valodā, kuras nav? Nav tanzāniešu valodas, tāpat ka nav kubiešu, beļģu, brazīliešu, austriešu, šveiciešu u. tml.
 • sd
  0 0 0

  sd

  Muļķības, tipisks privāta b/d murgs, neko neiemāca, izlaiž.....nosūc naudu...
  Ja tas vēl būtu pēc Valdorfa metodikas, te tanzāniešu valodā dziesmas, priekš kam?!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl