Alojas Ausekļa vidusskolas audzēkņu vecāki piketē pie valdības ēkas; pieprasa piešķirt aizdevumu skolas remontam

2 komentāri
Alojas Ausekļa vidusskolas audzēkņu vecāki piketē pie valdības ēkas; pieprasa piešķirt aizdevumu skolas remontam
IVO BUTKEVIČS, TV3 ZIŅAS

Otrdien Alojas Ausekļa vidusskolas skolēnu vecāki pie valdības ēkas sarīkotajā piketā prasa piešķirt aizdevumu skolas atjaunošanai, novēroja TV3 Ziņas.

Pagājušajā nedēļā valdība, izskatot Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par 2019. gada kopējo pašvaldību aizņēmumu limitu un pašvaldību aizņēmumu pieprasījumiem, nolēma izņemt Alojas Ausekļa vidusskolas renovācijas projektu no to projektu saraksta, kuru īstenošanai šogad izņēmuma kārtā piešķirs aizdevumu Valsts kasē, jo ministriem bija aizdomas par nelikumībām projekta īstenošanā.

Tikmēr skolas vecāku padomes pārstāve Indra Celmiņa aģentūrai LETA stāstīja, ka novada iedzīvotāji ir uzrakstījuši vēstuli, kurā lūdz rast iespēju saņemt aizņēmumu skolas ēkas renovācijai. Vēstuli parakstījuši 626 iedzīvotāji un tā iesniegta Ministru kabinetā, Valsts prezidenta kancelejā un Tiesībsarga birojā.

“Mēs neprasām neko ekskluzīvu saviem bērniem, vien lūdzam aizņēmumu Valsts kasē, lai nodrošinātu saviem bērniem drošu un mūsdienām atbilstošu mācību vidi. Jācer, ka arī lauku pašvaldībās dzīvojošo cilvēku bērniem ir tiesības mācīties drošībā,” pauda Celmiņa.

Pēc viņas paustā, ir izaugušas jau vairākas paaudzes, kurām drošības apsvērumu dēļ ir bijis liegts izmantot skolas svinību zāli. “Labi, ka mēs esam izvairījušies no tādas nelaimes, kādu savulaik piedzīvoja veikala “Maxima” pircēji,” izteicās Celmiņa.

Alojas Ausekļa vidusskola ir vienīgā novadā, un nākamgad tajā plāno mācīties 270 skolēni. Skolas direktore Ina Šternfelde aģentūrai LETA teica, ka jau trīs nedēļas ir pilnībā apturēti skolas renovācijas darbi, kas bija iesākti šā gada janvārī, vēl pirms pašvaldība bija saņēmusi aizdevumu Valsts kasē.

“Esmu saņēmusi vēstuli, ka 26. jūnijā Valsts ugunsdzēsības un drošības dienests izglītības iestādes telpās veiks ārkārtas pārbaudi. Ko konkrēti pārbaudīs nav teikts, bet, visticamāk, tas ir saistīts ar to, vai jaunajā mācību gadā varēsim organizēt mācību procesu pielāgotajās telpās sporta zālē,” pieļāva direktore.