Alimentu nemaksātāju vārdu publiskošana varētu būt Satversmes tiesas jautājums

2 komentāri

Ideja publicēt visiem pieejamā interneta vietnē uzturlīdzekļu nemaksātāju vārdus, kā arī padarīt publiski pieejamus datus par skolotāju atalgojumu varētu būt Satversmes tiesas jautājums, intervijā raidījumā 900 sekundes atzina Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš.

Viņš norādīja, – no vienas puses, Satversme iekļauts regulējums, kas paredz privāto neaizskaramību. Šī regula liedz publiskot sensitīvus personas datus, pie kuriem pieskaitāms arī, piemēram, personas kods. Taču ir arī tādi izņēmuma gadījumi, kad datu publiskošana ir vērsta, lai sabiedrība gūtu labumu un sabiedrības labums ir lielāks nekā fiziskai personai nodarītais kaitējums. Šādos gadījumos atkāpe no noteikumiem ir pieļaujama.

Skaties video!

Stājoties spēkā jaunajiem grozījumiem, kas paredz internetā publiskot uzturlīdzekļu nemaksātāju vārdus, kopumā varētu tikt publiskoti apmēram 10 tūkstoši cilvēku vārdu. Tos cilvēkus, kas savām atvasēm nav samaksājušas uzturlīdzekļus, varēs aplūkot jebkurš, kam pieejams internets un dators.

TOP komentāri

  • =
  • mamma
    0 0 0

    mamma

    Nedomāju gan,ka vārdu publiskošana ko mainīs!Ir vajadzīgs kas efektīgāks!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl