Alimentu nemaksātāju vārdu publiskošana ir sevi attaisnojusi – uzskata TM un bērnu aizstāvji

Pievienot komentāru
Alimentu nemaksātāju vārdu publiskošana ir sevi attaisnojusi – uzskata TM un bērnu aizstāvji
Thomas / Flickr

Pusgada laikā izšķirsies alimentu nemaksātāju publiski pieejamā saraksta liktenis. Visiem pieejamie parādnieku dati var kaitēt bērnu privātās dzīves neaizskaramībai, lēmusi Satversmes tiesa. Bērnu tiesību aizstāvji, uzturlīdzekļu garantijas fonds un Tieslietu ministrija tikmēr uzskata, ka alimentu parādnieku publiskošana ir sevi attaisnojusi un meklēs iespējas tomēr šo ieceri turpināt.

Kopumā vairāk nekā 28 tūkstošiem bērnu visā Latvijā viens no vecākiem nevar vai nevēlas sniegt uzturlīdzekļus savai atvasei. Tādos gadījumos uzturlīdzekļu garantiju fonds bērnam līdzekļus izmaksā no valsts kases. Bērnam vecumā līdz septiņiem gadiem tie ir vairāk nekā 90 eiro, bet vecākiem bērniem – jau pāri 100 eiro.

Foto

Uzturlīdzekļu garantiju fonda pārstāve skaidro, ka gada laikā, kopš darbojas parādnieku publiskošana internetā, atgūto līdzekļu skaits ir pieaudzis par 30%, kas ir vairāk nekā viens miljons eiro.

Ņemot vērā, ka internetā pieejamais saraksts darbojas un atgūto līdzekļu apjoms ir pieaudzis, tad Tieslietu ministrija iecerējusi veikt izmaiņas līdzšinējā kārtībā, kas būs saskaņā ar tiesas lēmumu. Jauninājumus, kas, paredzams, aizsargās bērnus no neveiklām, pazemojošām situācijām ministrija izstrādās šī rudens laikā.

Video