Alimentu nemaksātāju patvaļa darba devējus un kreditorus īpaši nesatrauc

Komentāri

Alimentu nemaksātāju publiskais saraksts, kas tautā jau nodēvēts par kaunināšanas sarakstu, kļūst arvien garāks, taču pagaidām darba devējiem un finanšu institūcijām par to ir maza interese.

“Virsmērķis ir ārkārtīgi svarīgs un cēls, bet tajā pašā laikā teikt, ka darba devēji katru mēnesi vai katru nedēļu ieskatās, tā gluži mūsu ziņas neliecina. Iespējams, vajadzētu vairāk popularizēt, ka šāds reģistrs ir pieejams,” vērtēja Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa uzskata, ka darba devējiem vajadzētu reģistram pievērst uzmanību, lai publiskotais parādnieku saraksts mazinātos, nevis pieaugtu, kā tas ir patlaban. Šo sarakstu plāno sākt izmantot atsevišķas bankas, lemjot par kredītu piešķiršanu.

“Jebkurš jauns publisks reģistrs ir ļoti labs atbalsts kreditēšanā. Uzturlīdzekļu maksāšanas disciplīna skaidri norāda arī par aizņēmēja potenciālo disciplīnu, tādēļ tuvākajās dienās sāksim izmantot arī šo datubāzi,” teica bankas Citadele vadītājs Guntis Beļavskis.

Savukārt nebanku kreditētāji alimentu nemaksātāju sarakstu neizmanto, jo neuzskata to par kritēriju cilvēka maksātspējas izvērtēšanai.

“Par šo sarakstu esam informēti, taču pašreiz savā kredītspējas vērtēšanas modelī viņu neizvērtējam. Domāju, ka šī datubāze ir kā publiskās kaunināšanas rīks, nevis rīks, lai izvērtētu cilvēka maksātspēju. Strādās agrāk vai vēlāk, Latvija maza,” vērtēja 4finance izpilddirektors Toms Jurjevs.

Nākamgad Latvijā varētu sākt darboties kredītbiroji, kas apkopos informāciju par dažādiem parādiem. Kredītinformācijas apmaiņas atbalsta asociācijas valdes priekšsēdētājs Armīns Kalniņš atzina, ka uzturlīdzekļu parādnieku iekļaušana šajos parādu reģistros pagaidām nav plānota, taču, viņaprāt, tas būtu apsverams jautājums, jo pakalpojumu sniedzējiem palīdzētu novērtēt cilvēka attieksmi.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl