Alimentu nemaksātājiem tomēr vēl neliegs izmantot autovadītāju apliecību

Komentāri
Alimentu nemaksātājiem tomēr vēl neliegs izmantot autovadītāju apliecību
Uzturlīdzekļu garantiju fonda juridiskā daļas vadītāja Linda Sparāne norādīja, ka lieguma piemērošana autovadītāju tiesībām ir galējais sods par alimentu nemaksāšanu, un tā piemērošanas gadījumā parādniekam zudīs motivācija sākt kārtot parādus. (Gints Ivuškāns / f64)

Šogad aprīlī izteiktie draudi palikt bez autovadītāja tiesībām par alimentu nemaksāšanu izrādījies labs instruments, kā piespiest otru bērna vecāku vismaz nedaudz rūpēties par savu atvasi, tā secina Uzturlīdzekļu garantiju fonds, kas maksā uzturlīdzekļus viena no vecākiem vietā, bet pēc tam cenšas tos atgūt.

Kopš draudu izteikšanas atgūto līdzekļu apjoms auga par trešdaļu. Tāpēc Uzturlīdzekļu garantiju fonds vēl pagarinās laiku un ļaus, iespējams, pat līdz gada beigām parādniekiem sākt kārtot parādus un maksāt alimentus. Iepriekš fonda amatpersonas teica, ka rudenī pēc detalizētas informācijas izvērtēšanas fonds sāks reāli piemērot liegumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzturlīdzekļu garantiju fonda juridiskā daļas vadītāja Linda Sparāne norādīja, ka lieguma piemērošana autovadītāju tiesībām ir galējais sods par alimentu nemaksāšanu, un tā piemērošanas gadījumā parādniekam zudīs motivācija sākt kārtot parādus. Lai tā nebūtu, liegumu likšana autovadītāju tiesībām atlikta vēl uz dažiem mēnešiem.

Garantiju fonds plāno vēlreiz izsūtīt visiem parādniekiem aicinājumu sakārtot savas saistības. Kopējais parādu apjoms kopš 2004. gada sakrājies liels, – 220 miljoni eiro. Turklāt ar katru gadu tas pieaug, jo krājas procenti un minimālais uzturlīdzekļu apjoms atkarīgs no minimālās algas. Šobrīd tie ir 114 eiro mēnesī. Turklāt no 1.septembra uzturlīdzekļus no Fonda varēs saņemt arī pēc pilngadības sasniegšanas – līdz 21 gadu vecumam, ja persona turpina iegūt pamatizglītību, vidējo vai speciālo izglītību. Šobrīd vidējais parāds pārsniedz 6 000 eiro.

 

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl