Alimentu nemaksātājiem tomēr vēl neliegs izmantot autovadītāju apliecību

Komentāri
Alimentu nemaksātājiem tomēr vēl neliegs izmantot autovadītāju apliecību
Uzturlīdzekļu garantiju fonda juridiskā daļas vadītāja Linda Sparāne norādīja, ka lieguma piemērošana autovadītāju tiesībām ir galējais sods par alimentu nemaksāšanu, un tā piemērošanas gadījumā parādniekam zudīs motivācija sākt kārtot parādus. (Gints Ivuškāns / f64)

Šogad aprīlī izteiktie draudi palikt bez autovadītāja tiesībām par alimentu nemaksāšanu izrādījies labs instruments, kā piespiest otru bērna vecāku vismaz nedaudz rūpēties par savu atvasi, tā secina Uzturlīdzekļu garantiju fonds, kas maksā uzturlīdzekļus viena no vecākiem vietā, bet pēc tam cenšas tos atgūt.

Kopš draudu izteikšanas atgūto līdzekļu apjoms auga par trešdaļu. Tāpēc Uzturlīdzekļu garantiju fonds vēl pagarinās laiku un ļaus, iespējams, pat līdz gada beigām parādniekiem sākt kārtot parādus un maksāt alimentus. Iepriekš fonda amatpersonas teica, ka rudenī pēc detalizētas informācijas izvērtēšanas fonds sāks reāli piemērot liegumu.

Uzturlīdzekļu garantiju fonda juridiskā daļas vadītāja Linda Sparāne norādīja, ka lieguma piemērošana autovadītāju tiesībām ir galējais sods par alimentu nemaksāšanu, un tā piemērošanas gadījumā parādniekam zudīs motivācija sākt kārtot parādus. Lai tā nebūtu, liegumu likšana autovadītāju tiesībām atlikta vēl uz dažiem mēnešiem.

Garantiju fonds plāno vēlreiz izsūtīt visiem parādniekiem aicinājumu sakārtot savas saistības. Kopējais parādu apjoms kopš 2004. gada sakrājies liels, – 220 miljoni eiro. Turklāt ar katru gadu tas pieaug, jo krājas procenti un minimālais uzturlīdzekļu apjoms atkarīgs no minimālās algas. Šobrīd tie ir 114 eiro mēnesī. Turklāt no 1.septembra uzturlīdzekļus no Fonda varēs saņemt arī pēc pilngadības sasniegšanas – līdz 21 gadu vecumam, ja persona turpina iegūt pamatizglītību, vidējo vai speciālo izglītību. Šobrīd vidējais parāds pārsniedz 6 000 eiro.

 

Lasi vēl