Alimentu nemaksātājiem grib aizliegt vadīt auto; tiesībsargs neiebilst

9 komentāri

Alimentu parādniekiem jārēķinās – drīzumā viņiem, iespējams, nāksies šķirties no autovadītāja apliecības. Šos priekšlikumu, kas iestrādāts jaunajā Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, Saeima varētu pieņemt jau tuvākajā laikā. Turklāt tam neiebilst arī Tiesībsarga birojā, kas savulaik Satversmes tiesā apstrīdēja alimentu nemaksātāju saraksta publiskošanu.

Priekšlikumu atbalstījusi Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, kuras vadītājs Ritvars Jansons (VL-TB/LNNK) pauž pārliecību, ka piedāvātā norma atbilst Satversmei. Vadītāja apliecību neatņems visiem alimentu nemaksātājiem. Plānots katru gadījumu izskatīs atsevišķi. Paredzēti arī vairāki izņēmumi.

Ritvars Jansons, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs

Ņemts vērā, ka ir cilvēki, kuri autotransportu izmanto, lai nodrošinātu sevi ar darbu un bērnus ar iztiku. Šādā gadījumā, pat ja viņš nebūs tos trīs mēnešus maksājis [uzturlīdzekļus], bet pēkšņi viņam uzrodas darbs, kur viņš var izmantot savu auto, tiesības viņam netiks atņemtas. Vadīšanas tiesības netiks atņemtas cilvēkiem, kuriem ir invaliditāte; vadīšanas tiesības netiks atņemas cilvēkiem, kuriem ir īslaicīga darba nespēja; vadīšanas tiesības netiks atņemtas, ja nemaksātāja aprūpē ir bērns invalīds, bet viņš varbūt citam bērnam nemaksā šos alimentus.

Ņemot vērā, ka noteikti minētie izņēmumi, pret priekšlikumu neiebilst arī Tiesībsarga birojā, kurā neatbalsta alimentu nemaksātāju vārdu publiskošanu.

Paredzēts, ka autovadītāja tiesības varēs atņemt Uzturlīdzekļu garantiju fonds. Alimentu nemaksātājiem būs tiesības šo lēmumu apstrīdēt.

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

 • @Kulturkukas
  +5 +5 0

  @Kulturkukas

  Te, Latvijā, vairs nevalda nekāda matemātiski ar skaitļiem pamatota loģika, ne arī veselais saprāts. Minimālā garantētā alga Latvijā nav tāda, lai tos cilvēkus, kuri nespēj nomaksāt visu uzturlīdzekļu normu, uzskatītu par ļauna prāta nemaksātājiem. Drīzāk jau pati valsts ir ļaunprātīga, izvairoties atzīt, ka dzīvojam galējā nabadzībā un izvirzot šādu normatīvu, pati piemēru, kā rūpēties par saviem pavalstniekiem ne sūda nerādot, tikai demonstrējot sankcijas. Un žēl, ka Tiesībsargs ir salauzts un sācis iet šo asinskāro ierēdņu pavadā. Nav saprotams, kam par godu 18. novembrī gavilējam un kādus neatkarības svētkus mēs svinam, ja esam ekonomiskie vergi. Varbūt nākošo normatīvu derētu izvirzīt tādu, kas atļautu ar varu iesēdināt uzturlīdzekļu un citu kredītsaistību parādniekus lopu vagonos un nosūtīt darbam ārzemēs? Tā taču visātrāk varētu atgūt iekavētos maksājumus! Ja cilvēks mūsdienu Latvijā līdzīgi kā PSRS pirmsākumos vairs netiek uzskatīts par personību, vien bioloģiskais materiāls piespiedu darbiem, nav problēmas ar ko auklēties. Izsūtījumam mainās tikai ģeogrāfiskie platuma grādi. Fui, Tiesībsargam par šādu trūcīgo un maznodrošināto personu interešu nodevību!
 • agita
  +5 +5 0

  agita

  Viena cilvēka tiesības nedrīkst ierobežot otra cilvēka tiesības....
  Katram bērnam ir tiesības saņemt uzturlīdzekļus no abiem vecākiem...
  Un katram bērnam ir tiesības saņemt jebkādu nepieciešamo aprūpi no vecākiem.......
  Un alimentu nemaksātājam var būt citi bērni,kurus vadā uz skolu....uz bērnu dārzu....un bērni ir bērni - visi vienādi.....
  Kas tad būs nākamais solis ? Atņems izglītības dokumentu ??? Ko vēl atņems ?
  Un kādēļ izņēmumos nav iekļauti savu veco un slimo vecāku vadāšana pie ārstiem ? Ar pilsētas satiksmes līdzekļiem tak nevarēs braukāt ? Un, ja sieva ir invalīde.....ratiņkrēslā...? Visādi mēdz būt.....Un tie nemaksātāju vecāki, kuri dzīvo dziļos laukos un gaida nedēļas beigas pārtikas pievedumu no dēla ? LV veci pensionāri vispār neko nenozīmē....Vispirms minimālās algas no kurām neviens izdzīvot nespēj.....tad likums, ka ieturējumus nevar veikt...un beigās atņems tiesības,kuras ir likumīgi iegūtas....??? Protams, ka tas ir cilvēktiesību pārkāpums.....Un ne jau tikai nemaksātājs cietīs.....likumā nav padomāts par visiem iespējamajiem izņēmumiem....
 • sergej
  +4 +4 0

  sergej

  Lai iedot darbu vismas pusite savaj algai.man apkart dzivo gandriz visi pensionari un invalidi.veikalà nav.es braucu divas vai tris reizi nedelja uz pilsetu pa veikalam un aptieku.ja cilveks slimnica tad katru dienu.tad iedodet lai cilveks var maksat vizmas kaut ko.labak par sito padomajot.tas bus labak visem.un valsti un visiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl