Alimentu nemaksātāji ir parādā valstij teju 200 miljonus eiro

10 komentāri

No šodienas stājas spēkā jaunais Uzturlīdzekļu garantiju fonda likums, kas atvieglo naudas saņemšanu, pagarina tās saņemšanas laiku, kā arī ļauj alimentu nemaksātājiem atņemt autovadīšanas tiesības. Vienlaikus nemaksātāju vārdu publicēšana kļuvusi sarežģītāka – tagad to, vai cilvēks ir alimentu nemaksātājās, var noskaidrot, tikai iepriekš zinot viņa personas kodu.

Jaunajā likumā uzturlīdzekļu piešķiršanas laiks ir samazināts no deviņiem līdz trīs mēnešiem. Bet to maksāšanas laiks pagarināts no 18 līdz 21 gadam.

Tas kļuva iespējams pēc alimentu nemaksātāju vārdu publiskošanas, kad parādu atdošana ievērojami palielinājās. Tomēr uzturlīdzekļu nemaksātāji joprojām ir valstij parādā 197,5 miljonus eiro. Lai tos atgūtu, ar 1. aprīli likums paredz iespēju atņemt nemaksātājam transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Katrs gadījums tikšot vērtēts individuāli.

Tiek lēsts, ka tiesības varētu atņemt 8000 no kopā vairāk nekā 32 5000 alimentu nemaksātāju.

TOP komentāri

 • ....
 • @LVANTIGLOBALIST
  +1 +1 0

  @LVANTIGLOBALIST

  Ir iespēja pamest valsti un dzīvot ārzemēs un ārzemēs maksāt nodokļus ,ja to Saeimas valsts simtnieks negrib ,tad to labprāt gri citas valstis.Katra valsts cīnas par savu nodokļa maksātāju,bet tikai ne Latvija.
 • @LVANTIGLOBALIST
  +1 +1 0

  @LVANTIGLOBALIST

  vaditaja apliecibu nevar atņemt tādos gadījumos ja parādniekam ir apgādībā kads no nepilngadīgiem bērniem ,un ja parādnieka iztikas avots ir saistīts ar auto vadīšanu.Piemēram ja parādnieks strādā par šoferi.Ja tiesības tiks tomēr noņemtas , tad lieta ir jāparsūdz Eiropas tiesā, un jāpieprasa naudas kompensācija par liegšanu jūsu iztikai.Tas tad arī būs cilvēktiesību pārkāpums.Tādā gadījumā var pierasīt tādu kompensāciju no valsts, kas pārsniegs vismaz 10 alimentu izmaksas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl