Algu reforma bērnudārzu audzinātājām faktiski nozīmē vien ap 20 eiro pielikumu

3 komentāri
Algu reforma bērnudārzu audzinātājām faktiski nozīmē vien ap 20 eiro pielikumu
LETA

Atalgojuma reforma radījusi milzīgu nevienlīdzību starp sākumskolu un pirmsskolu skolotājiem. Dārziņos, lai nopelnītu palielināto algu, audzinātājām ir jāstrādā lielāka slodze. Skaudro situāciju aptvērušas, daudzas bērnudārzu skolotājas pāriet strādāt uz skolām.

Kā pedagogu atalgojuma reforma ietekmējusi katra skolotāja maciņa biezumu, to skaidri varēs pateikt oktobrī, kad tiks saņemta pirmā alga pēc jaunā modeļa ieviešanas. Taču jau tagad ir pilnīgi skaidrs, ka valsts vissliktākajā situācijā ir atstājusi bērnudārzu skolotājus.

Skolā pedagogs par 30 darba stundām nedēļā algā uz papīra saņem 680 eiro, taču pedagogam bērnudārzā, lai nopelnītu šādu summu, jānostrādā 40 stundas. Turklāt – to var izdarīt tikai tajās pašvaldībās, kas algu ir pacēlušas šogad, jo valdība pašvaldībām bērnudārzu algu celšanai ir devusi gadu ilgu pārejas periodu.

Rīgas 220. pirmsskolas audzinātājas ir sašutušas, jo realitātē neviena skolotāja pat uz papīra 680 eiro nopelnīt nevar.

“Tie 680 eiro – tas ir domāts par slodzi! Slodze – tās ir astoņas stundas. Mūsu iestāde strādā 12 stundas. Tātad, ja grupā ir divas skolotājas, viņas katra var strādāt pa sešām stundām. Viņai nesanāk izstrādāt tās astoņas stundas,” stāsta Helēna Birzniece Rīgas 220. pirmsskolas vadītājas vietniece.

Samazinātās slodzes dēļ reāla algas pielikuma nebūs, vai arī tas būs ļoti mazs. Apmēram 20 eiro. Lai nopelnītu vairāk, skolotāji “raujas” pa diviem dārziņiem, no tā cieš gan darba produktivitāte, gan paši skolotāji – kas mācību gada sākumā jau ir noguruši.

Ja vēl pirms reformas apstiprināšanas varēja tikai paredzēt, ka finansiāli apdalītie pirmsskolas pedagogi pāries strādāt uz sākumskolām, tad šobrīd tas jau notiek.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Save

Save

3 komentāri