Algu celšana valsts pārvaldē tagad ir prioritāte, saka Krieviņš

Pievienot komentāru
Algu celšana valsts pārvaldē tagad ir prioritāte, saka Krieviņš
LETA

Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš norāda, – algu celšana valsts pārvaldē kļuvusi par prioritāti. Kvalificēti speciālisti tagad izvēlas strādāt privātā sektorā vai brauc uz ārzemēm. Krieviņš gan neatbalsta mehānisku atalgojuma palielināšanu ierēdņiem. Noprotams, ka līdz ar algu paaugstināšanu gaidāmas arī reformas valsts pārvaldē.

Krieviņa rosinātā algu celšana valsts pārvaldē tomēr raisījusi plašas diskusijas. Arodbiedrību savienībā vispirms aicina padomāt par ierēdņiem – mazo algu saņēmējiem.

Darba devēji uzskata, ka ar atalgojuma palielināšanu vien valsts pārvaldes darbu neuzlabot. Tai būtu jāveido par laba servisa institūciju, kur ikviens var saņemt kvalitatīvu pakalpojumu. Valdošajā koalīcijā valda pārliecība, ka valsts pārvaldē strādājošajiem būtu jāpelna vairāk, tomēr ne uz valsts budžeta rēķina – papildu nauda algām jāatrod ministriju maciņos.

Valsts kancelejas ierosinājumu komentējis arī bijušais premjers Ivars Godmanis. Viņš izteicies, ka vajag celt ne tikai algas, bet arī prasības valsts pārvaldes darbiniekiem.

Video