Alerģijas un elpvadu slimības – tās izraisa slikti vēdinātas skolas

Komentāri

Mediķi brīdina, ka pēdējo gadu laikā bērni vairāk slimo ar dažādām alerģijām un elpošanas slimībām. Vasarā situācija ir normalizējusies, bet, tiklīdz atsāksies skola, saslimstība atkal pieaugs. Cēloņi vairāki, taču galvenā problēma esot sliktā gaisa kvalitāte skolās.

Darba Drošības un vides veselības institūta pētnieki pārbaudījuši gaisa kvalitāti daudzās Latvijas skolās. Rezultāti uzrāda satraucošu ainu – četrās no piecām mācību iestādēm gaisa kvalitāte ir neapmierinoša. Iemesli ir trīs – slikta vai neesoša ventilācijas sistēma, ēku siltināšana ar nekvalitatīviem materiāliem un lētas mēbeles, kas klasēs izdala nepatīkamu smaku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

Skolotāji problēmu mēģina risināt pēc saviem ieskatiem: starpbrīžos vēdinot klases vai arī liekot bērniem brīvo laiku pavadīt skolas pagalmā. Taču mediķi norāda, – starpbrīži ir par īsu, lai klases izvēdinātu. Pēdējo gadu laikā strauji pieaug bērnu saslimstība ar alerģijām un elpceļu slimībām. Tas kļuvis par iemeslu dažādām hroniskām kaitēm jau jaunībā.

Skaties video!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl