Alerģijas un elpvadu slimības – tās izraisa slikti vēdinātas skolas

Komentāri

Mediķi brīdina, ka pēdējo gadu laikā bērni vairāk slimo ar dažādām alerģijām un elpošanas slimībām. Vasarā situācija ir normalizējusies, bet, tiklīdz atsāksies skola, saslimstība atkal pieaugs. Cēloņi vairāki, taču galvenā problēma esot sliktā gaisa kvalitāte skolās.

Darba Drošības un vides veselības institūta pētnieki pārbaudījuši gaisa kvalitāti daudzās Latvijas skolās. Rezultāti uzrāda satraucošu ainu – četrās no piecām mācību iestādēm gaisa kvalitāte ir neapmierinoša. Iemesli ir trīs – slikta vai neesoša ventilācijas sistēma, ēku siltināšana ar nekvalitatīviem materiāliem un lētas mēbeles, kas klasēs izdala nepatīkamu smaku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

Skolotāji problēmu mēģina risināt pēc saviem ieskatiem: starpbrīžos vēdinot klases vai arī liekot bērniem brīvo laiku pavadīt skolas pagalmā. Taču mediķi norāda, – starpbrīži ir par īsu, lai klases izvēdinātu. Pēdējo gadu laikā strauji pieaug bērnu saslimstība ar alerģijām un elpceļu slimībām. Tas kļuvis par iemeslu dažādām hroniskām kaitēm jau jaunībā.

Skaties video!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl