Aktuāls kļuvis jautājums – kā mazināt korupciju pašā VID?

1 komentārs

Ceturtdien, 3. martā, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola runās ar Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektori Ināru Pētersoni par to, kā mazināt korupciju pašā dienestā.

Skaties.lv jau vēstīja, – Valsts ieņēmumu dienesta finanšu ministrei iesniegtajā “melnajā sarakstā” iekļauti 173 dienesta darbinieki, kuru finanšu situācija šķiet aizdomīga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmais jautājums – ko tālāk darīt ar šiem aizdomīgajiem darbiniekiem un kāds vispār ir mehānisms, kā šādās situācijas rīkoties? Pētnieks Arnis Sauka secina, ka aizdomās turēto skaits ir liels un tā ir problēma, jo neveicina nodokļu iekasēšanu un arī patlaban Latvijai aktuālās kaites – ēnu ekonomikas – mazināšanu.

Tieši ēnu ekonomikas efektīvāka apkarošana ir otrs temats, par ko šodien runās abas amatpersonas. Finanšu ministre atzinusi, ka iepriekšējais ēnu ekonomikas apkarošanas plāns ir neefektīvs, bet, kā to uzlabot, pagaidām nav zināms.

Tāpat paredzēts runāt par risinājumiem efektīvākai nodokļu iekasēšanai – uzņēmēji norāda uz nesakārtotajiem jautājumiem šajā lietā un to, ka daudzi meklē veidus kā apiet nodokļus, jo, tos maksājot, īpaši mazie uzņēmēji, Latvijā nespēj izdzīvot.

Video

TOP komentāri

  • Liza
    0 0 0

    Liza

    Tā taču ir pati korumpētākā iestāde Latvijā, laikam izdalījuši tos 174, kas negribēja dalīties :D

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl