Aktualizējot piesārņojuma problēmu, vides aktīvisti piedāvā iesaistīties jaunā izaicinājumā

3 komentāri
Aktualizējot piesārņojuma problēmu, vides aktīvisti piedāvā iesaistīties jaunā izaicinājumā
NATĀLIJA VALDNIECE, 900 SEKUNDES

Aktualizējot zemē nomestu izsmēķu piesārņojuma problēmu, ”Zaļā josta” projekta ”Kas pazūd no acīm, dabā nepazūd” laikā uzsāk jaunu izaicinājumu – #PiepildiBurku!

Cigarešu izsmēķi ir pasaulē izplatītākā dabā sastopamā atkritumu vienība. Arī Latvijas daba smagi cieš no patvaļīgi nomestu izsmēķu radītā piesārņojuma – tie sastopami gan pilsētās, gan ceļmalās, gan masu pulcēšanās vietās, gan piekrastes smiltīs.

Izsmēķu radītais piesārņojums skāris jau 98% Latvijas pludmales piekrastes teritorijas. Nonācis dabā, izsmēķis nepazūd un bioloģiski nedegradējas – tā sadalīšanas dabā var ilgt pat 15 gadus, atstājot aiz sevis virkni toksīnu un ķīmijas.

”Zaļā josta” aktīvi strādā, lai izglītotu sabiedrību par cigarešu izsmēķu kaitīgo ietekmi uz vidi, aicinot tos izmest sadzīves atkritumu konteinerā. Uzņēmuma mērķis ir nodrošināt, lai dabā izsmēķi nenonāktu. Taču, lai attīrītu vidi no dabā jau esošajiem izsmēķiem, nepieciešama ikviena iedzīvotāja iesaistīšanās.

Izaicinājums #PiepildiBurku sākas ar foto konkursu. Tā ietvaros šajā nedēļas nogalē ikviens ir aicināts doties dabā vai apmeklēt savu iecienītāko atpūtas vietu, līdzi paņemtā stikla burkā salasīt zemē nomestus izsmēķus, atraktīvi iemūžināt savu veikumu fotogrāfijā, kuru ne tikai pieteikt fotokonkursam, bet arī publicēt sociālajā tīklā “Facebook” ar mirkļabirku #PiepildiBurku, izaicinot arī savus draugus. Vairāk par konkursu ”Zaļā josta” mājaslapā zalajosta.lv.

Iespaidīgākā savākto izsmēķu apjoma fotofiksācijas autors balvā saņems praktisku un sportisku “Garmin Vivofit 4 Black” viedpulksteni. Pārsteidzošākā un interesantākā izsmēķu lasīšanas stāsta un fotofiksācijas autors saņems praktisku un sportisku “Garmin Vivofit 4 Black” viedpulksteni, kā arī ”Zaļā josta” patur tiesības pasniegt simpātiju balvas saviem konkursa favorītiem – daudzkārt lietojamās ūdens pudeles.

Izaicinājumā, kas apvienots arī ar fotokonkursu, var piedalīties ikviens – ne tikai attīrot vidi no zemē nomestiem izsmēķiem, bet arī izaicinot draugus pievienoties šai kustībai, vienlaikus pretendējot uz sportiskām balvām.

3 komentāri