Aktuāla problēma: bērniem rindā pie bezmaksas zobārsta nākas gaidīt pat divus gadus

Latvijā samazinās iespēja ātri tikt pie bezmaksas bērnu zobārsta. Ir tādas medicīnas iestādes, kur rindā jāgaida divi gadi. Vēl pirms gada šis gaidīšanas laiks nebija ilgāks par 12 mēnešiem. Turklāt, lai labotu zobus, arvien biežāk mazajiem pacientiem no reģioniem jādodas uz galvaspilsētu, jo novados samazinās šo speciālistu skaits.

Atpakaļ uz rakstu

6 komentāri

 • nav ko vaimanāt

  nav ko vaimanāt

  Paši jau taču balsojiet par tiem,kas gadu desmitiem sēž saeimā un neko nedara! Tie paši ZZS ar savu ministri ko ir izdarījusi pacientu labā,neko!,tikai daļai sabiedrības atņēma veselības aprūpi,pielika algas mediķiem un viss! Rindas tās pašas,līdzmaksājumi tie paši.Un ja jau bērniem pat medicīna,tai skaitā zobārsts nav pieejams,tad par ko var runāt vispār!
 • jaa

  jaa

  Mūsdienās bērnu pieteikšana pie jebkura speciālista ir problēma. Pāris dienu atpakaļ bija par LOR. Arī manam mazdēlam tieši ar LOR bija problēma: akūts auss iekaisums, nozīmējums pie LOR steidzami, bet reģistratūrā pasaka - par velti pēc 2 mēnešiem, par maksu - uz rītdienu. Šai problēmai "bārda" jau kādus 10 gadus. Jo pirms ~ 10 gadiem meita salauza roku, bija nosūtījums uz traumām, arī pateica - bez maksas pēc 3 mēnešiem, par maksu - rīt. Ar piebildi |"jūs taču ar lauztu roku negaidīsiet 3 mēnešus. Protams, ka ne.
 • Sandra Skalberga

  Sandra Skalberga

  Es teiktu vecàku atbildiba.Vediet savus bernus 2×gada pie bezmaksas zobuàrsta+higiènista.Rìga tà nav problèma.Nu ir jàpierakstas 1,5 mèneśa iepriekś.Ko var gribèt,ja bèrns pirmo reiz ierauga zobuaarstu 10.g?
 • Enija

  Enija

  Un ko lai saka laukos dzīvojoši vecāki ja bērnus pat par maksu neviens zobārsts neņem pretī.Atbilde ir vediet uz Rēzekni,Daugavpili vai Rīgu.Mums pat par samaksu nav iespējas bērnu pie zobārsta aizvest.Paldies liels mūsu valstij par rūpēm,nerunāsim šoreiz par pieaugušo medicīnas pieejamības problēmu,ko tur celt traci,ja bērniem tas ir liegts.Un vēl kaut ko valdība muld par demogrāfiju.
 • Līga Gulbe

  Līga Gulbe

  nebarojiet bērnus ar veikala mēsliem, iemāciet bērniem paklausīt un tīrīt zobus 2 reizes dienā....tad ar nebūs tik daudz vajadzības pie zobārstiem.
  • ???

   ???

   Es ceru ka Jūs vispār uz veikalu neejat un kad jums ir mēnešreizes, kājstarpē liekat suunas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!