Akcijai “Gada brīvprātīgais 2020” līdz šim kopumā pieteikti vairāki desmiti šā darba veicēju

Pievienot komentāru

Latvijas iedzīvotāji aicināti atcerēties un godāt tos, kuri šajā gadā nesavtīgi palīdzējuši apkārtējiem, līdz 28. oktobrim turpinot pieteikt pašaizliedzīgus brīvprātīgos – cilvēkus, organizācijas vai pašvaldības – ceremonijai “Gada brīvprātīgais 2020”, kam līdz šim kopumā pieteikti jau vairāki desmiti brīvprātīgo, dažādas organizācijas un pašvaldības, vēsta TV3 raidījums “900 sekundes”.

Raidījums “900 sekundes” ieradies brīvprātīgo jauniešu radošās apvienības “Trepes” necilajā mājvietā, kur tomēr notiek lieli darbi.

Brīvprātīgā jauniete no Indijas Kušī jau ceturto gadu velta savu brīvo laiku apkārtējiem.

“Es arī ļoti gribēju piedalīties, likās ļoti interesanti šeit, jo mēs ikviens esam dažāds. Esmu priecīga, ka esmu šeit,” brīvprātīgo jauniešu radošās apvienības “Trepes” brīvprātīgā Kušī.

Brīvprātīgie velta savus spēkus un laiku tiem, kuriem tas nepieciešams.

Dodot jaunieši arī gūst ļoti daudz un ne tikai prieku, norāda brīvprātīgo jauniešu radošās apvienības “Trepes” brīvprātīgā Agnese. Viņa un citi brīvprātīgie ir guvuši arī pavisam praktiskas lietas.

“Tad es saprotu, cik, patiesībā tas ir forši, jo tā ir neatsverama pieredze, ko var iegūt. Citās darbavietās ir tā, ka darba devējs grib saņemt pretī darbinieku, kuram ir 20 gadi un 30 gadu stāžs. Šeit tā pieredze dažādās jomās ir neatsverama,” stāsta brīvprātīgo jauniešu radošās apvienības “Trepes” brīvprātīgā Agnese.

Apvienības jauniešiem “Trepes” vadītāja Ramona Liepiņa rāda un stāsta par viņu organizācijas panākumiem. Tieši caur pateicībām viņi saprata, cik viņu darbs ir nozīmīgs sabiedrībai.

“Tad, kad mēs ieguvām šo apbalvojumu, kur mūs apbalvoja Izglītības un zinātnes ministrija, tad mēs tā kā sākām saprast, ka patiesībā ir brīvprātīgais darbs, jo pirms tam par to Latvijā nerunāja,” dalās atmiņās brīvprātīgo jauniešu radošās apvienības “Trepes” vadītāja Ramona Liepiņa.

Brīvprātīgie varot ilgstoši vai īslaicīgi palīdzēt, bet tieši nepieciešamajā brīdī.

Nodarbinātības valsts aģentūras brīvprātīgo projektu vadītājs Ints Teterovskis aicina ikvienu, kurš ir saņēmis palīdzību vai redzējis to sniedzam, neaizmirst par notikušo un pieteikt labu darītājus akcijai “Gada brīvprātīgais 2020”.

Nodarbinātības valsts aģentūras brīvprātīgo projektu vadītājs Ints Teterovskis

“Tā kā ir kopā trīs, ja tā var teikt, nominācijas, indivīds, nevalstiskā organizācija un pašvaldība. Šogad nu jau pārsniegsim kopā skaitli 40 – šīs goda zīmes, pa šiem septiņiem gadiem vairāk nekā 40 cilvēku, pašvaldības un organizācijas.”

Pieteikšana akcijai “Gada brīvprātīgais 2020” notiek brīvprātīgais.lv lapā līdz 28. oktobrim. Brīvprātīgo darbus un veikumus izvērtēs īpaša žūrija. Savukārt godināšana notiks 12. decembrī.