Akcijā aicina palīdzēt meklēt pasaulē nozagtos 12 slavenākos mākslas darbus

0 Komentāru
Akcijā aicina palīdzēt meklēt pasaulē nozagtos 12 slavenākos mākslas darbus
PUBLICITĀTES FOTO

Daudznozaru koncerns “Samsung” akcijā visā pasaulē, tostarp Latvijā, aicina atsaukties ikvienu iedzīvotāju ar jebkāda veida informāciju vai pavedienu par 12 slavenāko mākslas darbu zādzībām, informēja tā pārstāvji.

Patlaban policijas meklēšanā esot Monē, van Goga, Sezana un citu mākslinieku pasaules slaveni mākslas šedevri. Virtuālajā izstādē ar nosaukumu “Zudušie mākslas darbi” ir iespējams iepazīties ar visiem 12 nozagtajiem mākslas darbiem. Tie vēl līdz 10. februārim ir apskatāmi izstādes mājaslapā un līdz 2021. gada 10. februārim “Samsung Frame TV” iebūvētajā mākslas darbu platformā “Art Store”.

Ikviens ir aicināts piedalīties nozagto mākslas darbu mistērijas atrisināšanā un nozieguma atklāšanā. Izmantojot mirkļbirku #MissingMasterpieces, sociālajos tīklos iespējams publicēt jebkādas norādes un pavedienus, kas varētu palīdzēt atšķetināt šīs zādzības.

Izstāde “Zudušie mākslas darbi” ir radīta sadarbībā ar mākslas noziegumu ekspertu, asociācijas “Pētījumi par noziegumiem pret mākslu” dibinātāju, doktoru Noā Čarniju.

“Pasaules prakse vairākkārt ir pierādījusi, ka neskaitāmos gadījumos tieši internetā šķietami nenozīmīgi publicētas informācijas dēļ ir bijis iespējams atrast nepieciešamos pavedienus noziegumu atrisināšanai,” norāda Čarnijs.

“Samsung” papildina, ka ar nolūku veicināt sabiedrības informētību par mākslas darbu nelikumīgu tirdzniecību un sekmēt tās iesaisti noziegumu apkarošanā ir radīta zudušo mākslas darbu tiešsaistes izstāde.

‘Māksla ir radīta lai sniegtu baudījumu ikvienam, tādēļ tas ir mūsu kopējais pienākums to saglabāt un nodot nākošajām paaudzēm. Tieši šī iemesla dēļ esam radījuši izstādi “Zudušie mākslas darbi”, lai sniegtu iespēju plašākai sabiedrības daļai aplūkot mākslas darbus, kuri iespējams nākotnē nevienā muzejā vairs nebūs skatāmi,'” pauda “Samsung Electronics Baltics” Korporatīvās komunikācijas vadītāja Līga Bite.

Izstādē apskatāmi tādi darbi kā van Goga gleznas “Pavasara dārzs”, “Doktora Gašē portrets” un “Gleznotājs ceļā uz darbu”, Sezana mākslas darbs “Skats uz Auversu pie Uāzas”, Monē “Vaterlo tilts” un citi. Sezana gleznas aplēstā vērtībā ir 3,8 miljoni dolāru, Monē – 27,6 miljoni dolāru. Turpretī visu nozagto van Goga gleznu kopējā vērtība sasniedz aptuveni 500 miljonus dolāru.

0 Komentāru