6 komentāri
Aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju var atļauties nedēļu garas brīvdienas ārpus mājām
Vienlaikus ES Statistikas biroja apkopotā informācija par 2016.gadu liecina, ka vienas nedēļas atpūtu ārpus mājām kopumā ES nevar atļauties trešā daļa iedzīvotāju (Ieva Čīka / LETA)

Pēdējo gadu laikā Latvijā būtiski samazinājies to cilvēku skaits, kuri reizi gadā nespēj atļauties doties nedēļu garā atpūtā ārpus mājām, liecina Eiropas Savienības (ES) Statistikas biroja apkopotā informācija.

Kopumā pēdējo piecu gadu laikā teju visā ES palielinājies to cilvēku skaits, kuri var atļauties doties vienu nedēļu ilgā atpūtā ārpus mājām. Izņēmums ir Kipra, Dānija un Grieķija. Šajās valstīs kopš 2011. gada līdz 2016. gadam noticis pretējais, – statistikas rādītāji ir samazinājušies.

Savukārt lielākās statistikas izmaiņas reģistrētas Latvijā – 2011. gadā nedēļu garu atpūtu ārpus mājām nevarēja atļauties 63,4% iedzīvotāju, savukārt jaunākie dati liecina, – 2016. gadā ar šādu situāciju saskārušies 37,1% iedzīvotāju (reģistrēts -26,3 procentpunktu kritums).

Arī citās ES valstīs vērojams statistikas kritums, un aizvien vairāk cilvēku spējuši atļauties vienas nedēļas atpūtu. Salīdzinot 2011.gada statistikas datus ar informāciju par 2016.gadu, Polijā reģistrēts kritums par -19,3 procentpunktiem, Igaunijā par -18,6, savukārt Bulgārijā par -16,9 procentpunktiem.

Vienlaikus ES Statistikas biroja apkopotā informācija par 2016. gadu liecina, ka vienas nedēļas atpūtu ārpus mājām kopumā ES nevar atļauties trešā daļa iedzīvotāju, jeb 32,9%. Visvairāk vienas nedēļas brīvdienas dodas Zviedrijas iedzīvotāji, – tur 8,2% iedzīvotāji norādījuši, ka nevar atļauties nedēļu ilgas brīvdienas. Savukārt Rumānijā šādas brīvdienas nevar atļauties vairāk nekā puse iedzīvotāju, – 66,6%.

TOP komentāri

 • partizānis
  +21 +21 0

  partizānis

  Nu beidziet tak runāt muļķības,kas var atļauties,deputāti,uzņēmēji?ne jau vienkāršie strādnieki,pasakas variet stāstīt kādam citam,mazpilsētās joprojām cilvēki strādā par minimālo algu,tā lūk mīļie...
 • Aiga
  +11 +11 0

  Aiga

  Jā,viena liela daļa brauc pie bērniem,vecākiem uz to pašu Angliju,Īriju,kur nu kurš strādā,tikai šos ceļojumus pilnībā ir arī pārsvarā nopirkuši uzdāvinājuši saviem bērniem vai vecākiem tie kas tajās zemēs dzīvo un stradā.
 • ....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl